Skip to main content

Studia niestacjonarne

Czym charakteryzują się studia niestacjonarne?

W języku potocznym na studia niestacjonarne mówi się studia zaoczne. Ich system znacznie odbiega od studiów stacjonarnych, czyli dziennych. Przyjmują formę tzw. zjazdów trwających zazwyczaj od piątkowego popołudnia do niedzieli. Są jednak uczelnie, które nie trzymają się kurczowo tej zasady. Na UKSW studenci prawa kanonicznego w systemie niestacjonarnym mają zjazdy w środy i piątki. Katolickie uczelnie ograniczają zajęcia w niedziele, by uszanować tradycję wolnej niedzieli. Najbardziej charakterystyczną cechą studiów niestacjonarnych jest to, że nie są finansowane z budżetu państwa, a zatem opłaty ponoszą studenci.

Czy legitymację ELS mają studenci na zaocznych?

Sprawa nieoczywista. Wiele osób zastanawia się, czy warto iść na studia niestacjonarne, gdyż studenci nie są pewni czy przysługuje im legitymacja studencka i należne jej promocje. Można odetchnąć z ulgą. Na studiach niestacjonarnych również należna jest legitymacja ELS. Co więcej, tak jak dla studentów w systemie stacjonarnym jest to dokument potwierdzający status studencta, Należy pamiętać, że legitymacja, aby była ważna musi mieć naklejony trójwymiarowy hologram ze specjalnym zabezpieczeniem tzw. “plastra miodu”. Naklejka ELS dostępna jest do nabycia w dziekanacie, pod warunkiem zaliczonych egzaminów w sesji egzaminacyjnej. Są jednak strony internetowe, które oferują sprzedaż hologramów, lecz tylko w celach kolekcjonerskich. Przyklejanie ich na legitymację jest nielegalne.

Hologramy ELS z nową datą już jest! Zobacz, jak wygląda!


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!