Skip to main content

Znaczek na legitymacji studenckiej

Znaczek na legitymacji studenckiej – funkcja

W XXI wieku uczelnie wyższe proponują studiującym zupełnie inną jakość dokumentacji. Miejsce papierowej legitymacji studenckiej z pieczątkami zajęła ELS z naklejką hologramową, a tradycyjny indeks został zastąpiony całym system USOS. Pewnie ten sam los spotka wkrótce legitymacje szkolne, tym bardziej, że karty ISIC wydawane są nawet gimnazjalistom i licealistom. Międzynarodowe wymiany i wyjazdy studenckie także sprzyjają popularności ISIC. O ważności jednak wielu tych dokumentów decyduje mały znaczek z hologramem wydawany na każdy semestr przez pracowników dziekanatu. Bez niego ELS nie może spełniać swoich funkcji, których zyskuje coraz więcej (karta płatnicza, karta miejska).

Znaczek hologramowy – podwójnie cenny

Ten niewielki laserowo zadrukowany fragment folii może przedstawiać podwójnie wysoką wartość. Dla studenta jest niezbędny- zapewnia mu ulgi w środkach komunikacji czy muzeach, pozwala uczącemu się na identyfikację z uczelnią, czyni dokument elektroniczny we współczesnym świecie narzędziem wielofunkcyjnym.  O drugiej wartości znaczka na legitymację mówimy wtedy, gdy zyskuje on wartość kolekcjonerską. Oczywiście zestawy dla hobbystów, do nabycia w sklepach internetowych, nie mogą być wykorzystywane tak samo jak oryginalne nalepki hologramowe mimo że są do nich łudząco podobne. O ich cenie stanowi bowiem wartość nalepki jako eksponatu, elementu zbioru, który tak jak cenne znaczki pocztowe cieszą oko konesera.

Nowy znaczek na legitymację formą zabawy w studenta

Nalepki hologramowe z symbolem orła i naniesioną laserowo datą ważności mają format 31-03-XX. Data po przyklejeniu staje się przezroczysta, a oderwany hologram, zapatrzony w tzw. “plaster miodu”, ulega zniszczeniu zupełnie jak ten wydany studentowi w dziekanacie. Hologramy kolekcjonerskie ESL służą zabawie, symulacji życia studenckiego wielkich ośrodków –  stołecznego miasta Warszawy, przyjaznej studentom Łodzi czy klimatycznego i pełnego ofert kulturalnych Wrocławia. Także dzięki kolekcjom znaczków  nawet gimnazjalista z Kołobrzegu może poczuć się przez chwilę studentem Politechniki Gdańskiej, UMCS czy  odległego KUL-u.

Hologramy dla kolekcjonerów 31.10.18 – oferta tylko dla kolekcjonerów. Zadzwoń i zamów!