Skip to main content

AGH – Górniczo-Hutnicza Akademia

Podstawowe informacje o AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza to jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Została utworzona w 1919 roku i do dzisiaj bardzo dobrze funkcjonuje oraz cały czas się rozwija. W swoich murach mieści szesnaście wydziałów, które proponują studentom różne kierunki. Oprócz tego AGH ma największe w Polsce miasteczko studenckie, w którym studenci mogą znaleźć dla siebie mieszkanie. Uczelnia ma charakter publiczny, co oznacza, że studenci nie muszą opłacać studiów dziennych. Obecnie na AGH studiuje około 34 tysięcy studentów. Przed budynkiem uczelni stoi pomnik lokomotywy, który jest symbolem technicznego charakteru uczelni. Na dachu budynku stoi duży pomnik patronki uczelni – św. Barbary.

Co trzeba zrobić, by zostać studentem AGH?

By stać się studentem Akademii należy zacząć od przeczytania informacji na jej stronie internetowej na temat wymagań rekrutacji. Można również wybrać się na dni otwarte uczelni, które zazwyczaj odbywają się w marcu. Po tym należy wybrać odpowiednie przedmioty na egzamin maturalny oraz dobrze się z nich przygotować. Po osiągnięciu dobrych wyników na egzaminach można starać się o przyjęcie. AGH to jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, jest również ceniona za granicą, dlatego należy zadbać o swoje oceny, by móc na niej studiować na.

Kiedy można dostać legitymację studencką AGH?

Po wpisaniu na listę studentów oraz uiszczeniu opłaty za legitymację, nowi studenci dostają dokument potwierdzający ich status studenta. Od razu mogą korzystać z przysługujących im z tego tytułu ulg oraz zniżek. Osoby, które chciałaby zacząć kolekcjonować naklejki na legitymację, mogą w łatwy sposób to zrobić.

Naklejki na legitymację studencką – kup nowy hologram do kolekcji!