Skip to main content
Uczelnie gdzie potrzeba elektronicznej legitymacji studenckiej els

Lista najpopularniejszych uczelni w Polsce. Tam potrzebna jest Elektroniczna Legitymacja studencka ELS!

Co roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego sporządza ranking najpopularniejszych uczelni w Polsce. Sprawdź, które są obecnie na topie.

Politechnika Warszawska na szczycie listy

Według danych na rok akademicki 2022/2023, polscy absolwenci i szkół średnich najchętniej wybierali uczelnie publiczne o profilu technicznym. W czołówce rankingu znalazły się:

  1. Politechnika Warszawska (PW)
  2. Politechnika Gdańska (PG)
  3. Politechnika Poznańska (PP)
  4. Politechnika Łódzka (PŁ)
  5. Akademia Górniczo-Hutnicza im.Stanisława Staszica w Krakowie (AGH)
  6. Uniwersytet Wrocławski (UWr)
  7. Uniwersytet Warszawski (UW)
  8. Uniwersytet Gdański (UG)
  9. Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu (WSB)
  10. Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia (KWSPZ)
  11. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS)
  12. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (UJ)
  13. Uczelnia Łazarskiego w Warszawie (UŁa)
  14. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie (APS)
  15. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UEW)

Fakt, że to uczelnie techniczne są najchętniej wybierane przez przyszłych studentów nie powinien nikogo nie dziwić. Specjaliści zaskoczeni są jednak faktem, że w Top 10 znalazło się zaledwie 2 uczelnie z Warszawy: Uniwersytet Warszawski (kampus główny: Krakowskie Przedmieście 26/28) i  zajmująca 1 miejsce – Politechnika Warszawska (plac Politechniki 1).

Najchętniej wybierane kierunki studiów 2022/2023

W roku akademickim 2022/2023 maturzyści najczęściej wybierali takie kierunki studiów jak:

  1. Informatyka
  2. Psychologia
  3. Zarządzanie
  4. Prawo
  5. Medycyna
  6. Ekonomia
  7. Budownictwo
  8. Finanse i rachunkowość
  9. Filologia angielska
  10. Logistyka
  11. Fizjoterapia
  12. Pielęgniarstwo
  13. Biotechnologia
  14. Administracja
  15. Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Największym wzrostem liczby kandydatów w porównaniu do poprzedniego roku akademickiego cieszyła się psychologia, zarządzanie i informatyka. Najpopularniejszym od wielu lat kierunkiem studiów czyli informatyką zainteresowało się ponad 4,5 tys kandydatów, psychologią ponad 5 tys, a zarządzaniem aż ponad 7 tys.

W czołówce tradycyjnie znajduje się prawo (4 miejsce), medycyna (5 miejsce) i ekonomia (6 miejsce). Kandydaci na studia stawiają na kierunki, dzięki którym mogą liczyć na znalezienie satysfakcjonującej pracy oraz wysokie zarobki.  Na wybór kierunku kształcenia ma wpływ także perspektywa stałego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Największe szansę na ciekawą pracę mają absolwenci kierunków technicznych, medycznych, prawniczych i ekonomicznych.

 

Do czego służy ELS?

Każda z uczelni ujętych w rankingu już dawno zrezygnowała z papierowych legitymacji studenta. Od 2006 r Elektroniczna Legitymacja Studencka (ELS) jest dokumentem tożsamości każdego studenta. ELS jest wyposażona w datę ważności, której nośnikiem jest specjalny hologram na legitymację studenta.  Naklejka ELS jest umieszczana na rewersie legitymacji. UW, PW i inne uczelnie bardzo chwalą sobie to rozwiązanie jako ogromne ułatwienie zarówno dla studentów, jak i dla samych uniwersytetów.
Chcesz dowiedzieć się więcej o najpopularniejszych uczelniach w mieście Warszawa? Odwiedź ich strony internetowe:
Uniwersytet Warszawski – UW: www.uw.edu.pl
Politechnika Warszawska – PW: www.pw.edu.pl
Uczelnia Łazarskiego : www.lazarski.pl

Które uczelnie posiadają mLegitymację?

Uczelnie korzystające z mLegitymacji to: Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Gdański, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski W Olsztynie, Uniwersytet Zielonogórski, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Gdański Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu, Akademia WSB, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich,Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Wyższa Szkoła Umiejętności Zawodowych w Pińczowie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

mLegitymacja studencka cieszy się coraz większą popularnością wśród studentów uczelni wyższych. Możliwość korzystania z legitymacji studenckiej w telefonie sprawia, że coraz więcej uczelni decyduje się na udostępnienie studentom mLegitymacji. Informację o tym, czy dana uczelnia umożliwia wyrobienie mLegitymacji dostępne są w dziekanatach oraz na stronach internetowych poszczególnych uczelni. Studenci zainteresowani mLegitymacją mogą zgłosić się do dziekanatu uczelni i poprosić o kod QR do aktywacji elektronicznego dokumentu.

Jak można sprawdzić czy w szkole jest mLegitymacja?

Informacje o placówkach, które dołączyły do programu mLegitymacja dostępne są na stronie ose.gov.pl/lista-szkol. Wystarczy wybrać szkoły w miejscu zamieszkania i sprawdzić czy są objęte programem mLegitymacja.

Informacje o szkołach, które podpisały porozumienie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów dostępne na stronie ose.gov.pl lub na stronach poszczególnych placówek edukacyjnych. Rodzice uczniów, którym zależy na możliwości wygenerowania mLegitymacji mogą również skontaktować się telefoniczne lub bezpośrednio z dyrekcją szkoły. Na stronie ose.gov.pl dostepna jest lista szkół biorących udział w programie mLegitymacja, wystarczy znaleźć szkoły w miejscu zamieszkania i sprawdzić, które z placówek w naszym mieście przystąpiły do programu mLegitymacja.

Nie tylko Warszawa jest miastem, w którym elektroniczne legitymacje studenckie służą jako dokument tożsamości studentów. Jeśli legitymacja posiada ważny hologram ELS może być używana niemal w każdym mieście – Poznań, Zielona Góra czy też Białystok nie są tu wyjątkiem. Także większe miasta takie jak Lublin czy też Gdańsk bardzo cenią sobie ELS. Dzięki istnieniu naklejki na legitymacje pracownicy administracji mają mniej pracy, a przedłużanie ważności legitymacji studenta zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy nakleić aktualny hologram semestralny na rewersie ELS. Jeżeli plakietka jest prawidłowo zakodowana, nalepka na legitymacji będzie dowodem ważności legitymacji, co uprawnia studenta do wielu zniżek i korzyści.

 

NAKLEJKI NA LEGITYMACJE WARSZAWA
tel: 665 635 541 (odpisujemy również na SMSy)
info@hologramykolekcjonerskie24.com


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!