Hologramy doktoranckie kolekcjonerskie 2025 i 2026

Hologram doktoranta 30-09-25
Kolekcjonerskie hologramy doktoranckie na rok 2025 już w sprzedaży !

Hologram doktoranta 30-09-24
Kolekcjonerskie hologramy doktoranckie na rok 2024 już w sprzedaży !

Hologramy doktoranckie na lata 2023
Już są ! Najnowsze warianty kolekcjonerskich hologramów doktoranckich z datą 30-09-23
Hologramy doktoranckie 30-09-25 według dostępnych modeli:
Zakup najnowszy hologram doktorancki 30-09-2025, 30-09-2024 w jednym z trzech modeli (A,B lub C) przez sklep internetowy w cenie już od 99zł! Sprawdź! Szybko, bez rejestracji – kliknij w koszyk niżej:

Czym się różni legitymacja doktorancka od legitymacji studenckiej? Czy hologramy doktoranckie na legitymacje ELD są takie same jak studenckie?
Legitymacja doktorancka (znana jako legitymacja ELD) jest niemalże identyczna co legitymacja studencka. W lewym górnym roku zamieszczona jest informacja, że karta należy do doktoranta, a nie do studenta. Kiedy obrócimy pustą legitymację na dokumencie dla studentów mamy 12 miejsc na hologramy, zaś u doktorantów legitymacja ELD ma tylko 5 okienek na hologram doktorancki. Dzieje się tak dlatego, że hologram doktorancki wydawany jest raz w roku, ma też więc inną datę np. naklejki dla doktorantów 2020/2021 mają datę 30-09-20. Aktualnie wydawany jest hologram doktorancki 30-09-25. Zasady korzystania z ELD dla doktorantów są takie same jak u młodszych kolegów, którzy korzystają z ELS. Podstawowa różnicą jest jednak fakt, że po hologram doktorancki trzeba zgłaszać się tylko raz w roku. Legitymacja doktoranta daje też analogiczne uprawnienia jak ELS. Potwierdza status na uczelni, służy identyfikacji oraz pozwala korzystać z ulg. Każdy, kto zdecydował się na kontynuowanie nauki, musi posiadać taki dokument. Jest on niezbędny, a naklejka i hologram ELD są jego nieodłącznym elementem. Bez nich jest on uznany za nieważny.
Duplikat i wymiana legitymacji ELD – uszkodzenie legitymacji lub hologramu doktoranckiego, zmiana danych, czyli kiedy wymieniamy legitymacje doktoranckie ELD
Legitymacja doktorancka ELD wykonana jest z trwałego tworzywa. Nie jest jednak niezniszczalna. Może się więc zdarzyć, że ulegnie uszkodzeniu. Podobnie jest również jeśli chodzi o naklejki doktoranckie. Mogą one także zostać zniszczone. Choć na szczęście, szczególnie przy naklejaniu musza się o to martwić panie w dziekanacie, bo to one naklejają znaczki. Wyrobienie nowej legitymacji doktoranta (dotyczy tez studentów) możliwe jest w kilku przypadkach. Są to następujące przypadki: zagubienie dawnej legitymacji; kradzież; zniszczenie nalepki ELS czy ELD (uszkodzenie hologramu doktoranckiego lub studenckiego uniemożliwiające dalsze korzystanie z legitymacji); w przypadkach uszkodzenia legitymacji, niekoniecznie hologramu; zmiana danych osobowych bądź wyraźna zmiana w wyglądzie, która uniemożliwia rozpoznanie doktoranta z załączonym zdjęciem. W razie konieczności wymiany legitymacji doktoranckiej bądź jej duplikacji osoba zainteresowana musi udać się do dziekanatu. W sytuacji, kiedy dokument zawiera błędne dane legitymacja doktorancka wymieniona zostanie bez opłat z naszej strony – koszty pokrywa uczelnia. W pozostałych przypadkach obowiązek opłaty spoczywa na doktorancie. Opłata na UMCS wynosi 25,50 zł. Po wymianie pamiętaj, by zadbać o aktualny hologram doktorancki (aktualnie to hologram doktorancki 30-09-25 czyli następca 30-09-24) czy studencki (obecnie naklejka els 31-03-25).
Nalepka dla doktorantów – hologram doktorancki ELD. Nowe hologramy doktoranckie a nalepka doktorancka kolekcjonerska

Ważność legitymacji doktoranta weryfikowana jest przez naklejkę ELS, a w przypadku doktorantów przez nalepkę ELD. Hologram doktoranta jest elementem niezbędnym, by legitymacja uznana była za ważną. Naklejki na legitymację doktorancką są wydawane w dziekanatach. Obecnie aktualny jest hologram eld doktorancki 30-09-23. Doktoranci po wielu latach studiów zbierają okazałą kolekcję hologramów na swoich legitymacjach. Często wśród takich osób rodzi się pragnienia stworzenia kolekcji. Kontynuują zbieranie hologramów. Jednak, kiedy ukończą studia nie mają możliwości odebrać nalepki w dziekanacie, również legitymacja doktoranta nie jest już najczęściej w ich posiadaniu. Na szczęście mogą postarać się o hologram doktorancki kolekcjonerski. Naklejki na legitymację można zakupić na stronach kolekcjonerskich dla filatelistów. Naklejka kolekcjonerska na legitymacje doktorancką nie różni się od tej, jaką doktoranci otrzymywali do tej pory, poza tym, że służy celom kolekcjonerskim. Kolekcjonerskie hologramy na legitymacje doktorancką przypomną miłe chwile, mogą też stać się wspaniałym hobby. Hologram 30-09-2023 doktorancki dla kolekcjonerów to obecnie najbardziej rozchwytywany egzemplarz, każdy chciałby mieć nowy okaz w swojej kolekcji. Do kolekcjonowania nie są też potrzebne legitymacje doktoranckie, zbierać może każdy, nie musi mieć statusu doktoranta. Hologram doktorancki kolekcjonerski możesz nabyć do swojego klasera również Ty, jeśli spodobało ci się to hobby. Często zdarza się, że osoby, które nigdy wcześniej nie zajmowały się filatelistyką rozpoczynają zbieranie. Nawet jeśli jeszcze na studiach nie interesowały się tym. Istnieje pełna dowolność w tym, co chcesz mieć w swoim klaserze. Możesz zbierać wyłącznie nalepki doktoranckie kolekcjonerskie, bądź uzupełnić zbiory również o egzemplarze z lat studiów.

Hologramy dla doktorantów – naklejki kolekcjonerskie ELD wygląd. Zobacz, jak prezentuje się naklejka kolekcjonerska na legitymacje doktorancką, czyli nowy hologram doktorancki.
Naklejka kolekcjonerska na legitymację doktorancką, podobnie jak ta wydawana w dziekanacie wygląda bardzo podobnie jak naklejka ELS. Posiada zabezpieczenia i cechy charakterystyczne. Na każdym hologramie na legitymacje doktorancką znajduje się wizerunek orła, znaczek RP, data laserowa. Podstawową różnicą jest fakt, że hologram doktorancki posiada inny format daty np. 30-09-20 i obowiązuje cały rok. Hologramy na legitymację ELD przykleja się więc tylko raz do roku. Obecnie wydawane są naklejki doktoranckie 2023, następnie będą hologramy dla doktorantów 30-09-24 i 30-09-25. W roku pojawia się jedna edycja, inaczej niż w przypadku naklejek studenckich ELS. W każdym roku kolekcjonerzy mogą nabyć jedną naklejkę ELD do swojej kolekcji. Obecnie jest to hologram doktorancki 30-09-23, kolejno będzie naklejka kolekcjonerska na legitymacje doktorancką z datą 30-09-24 itd.

Hologram doktoranta 30-09-24 – numer seryjny na naklejce na legitymacje ELD. Hologram doktorancki dla kolekcjonerów również z numerem seryjnym, czyli naklejka doktorancka zyskuje nowy wygląd!
W myśl Rozporządzenia Ministra na naklejkach doktoranckich 2020 pojawił się dodatkowy element zabezpieczający. Jest to numer porządkowy hologramu, który znajduje się pod datą ważności. Jest to pięciocyfrowy kod, który musi posiadać każdy hologram na legitymację doktorancką ELD. Posiadają go również naklejki kolekcjonerskie doktoranckie. Pierwszy hologram dla doktorantów z numerem ma datę 30-09-20. Również kolejna naklejka doktorancka 30-09-21 będzie posiadała taki numer. Będą one obowiązywały w każdej nowej edycji hologramów doktoranckich. Nalepka doktorancka kolekcjonerska bez numeru seryjnego nie jest oryginalnym egzemplarzem i nie stanowi wartości kolekcjonerskiej. Naklejka i hologram ELD z kodami obowiązują wszystkie uczelnie, podobnie też wszystkie wersje dla kolekcjonerów posiadają ten numer. Aby więc egzemplarz uznany był za autentyczny musi być od teraz wzbogacany o nowy element. Bacznie muszą się temu przyglądać osoby zainteresowane kupnem nowego znaczka. Zadbaj o to, by hologram dla doktoranta kolekcjonerski posiadał wszystkie niezbędne elementy, inaczej do Twoich zbiorów trafi nic nie wart egzemplarz.
Naklejki kolekcjonerskie doktoranckie na legitymacje ELD – zobacz hologramy doktoranckie numer seryjny, sprawdź jak wygląda nowa kolekcjonerska naklejka doktorancka
Wprowadzenie zmian w wyglądzie naklejek doktoranckich spowodowało, że naklejka kolekcjonerska na legitymację doktorancką 30.09.20 to wyjątkowy okaz. Wielu kolekcjonerów chciałoby posiadać go w swoich zbiorach. Zobacz jak zmienił się wygląd naklejki doktoranckiej, sprawdź numer na hologramie!

Naklejki eld legitymacja doktoranta 30-09-23 już w ofercie. Hologramy doktoranckie kolekcjonerskie z numerem serii.
Zobacz nowe hologramy kolekcjonerskie dla doktorantów z datą 30-09-2022 i numerem seryjnym. Nowy wygląd naklejek doktoranckich na ELD sprawia, że hologramy doktoranckie 2023 są bardzo chętnie wybierane przez kolekcjonerów. Są to bowiem pierwsze naklejki hologramowe na których widnieje kod. Warto więc pamiętać, że edycje hologramów kolekcjonerskich ELD szybko się kończą i zamówić naklejkę doktorancką 30.09.2020 jak najszybciej. Pamiętać jednak trzeba, że zarówno naklejka kolekcjonerska na legitymacje doktorancką na 2020, jak kolejny hologram doktorancki 30-09-21 muszą posiadać kod na naklejce.
Hologramy doktoranckie dla kolekcjonerów – nie wiesz gdzie najlepiej kupić hologram doktorancki do swojej kolekcji? Naklejka i hologram ELD kolekcjonerski najwyższej jakości – sprawdź!
Zarówno hologramy doktoranckie, jak i naklejki kolekcjonerskie na ELS warto kupować w sprawdzonych miejscach. Daje to gwarancje autentyczności i jakości hologramu kolekcjonerskiego. Teraz hologram 30-09-2020 doktorancki do kolekcji można już nabyć online. Zakup hologram dla doktoranta kolekcjonerski u sprawdzonych sprzedawców, dla których zbieranie hologramów to pasja daje gwarancję udanego zakupu. Sprawdź i ciesz się kolekcjonerskim hologramem doktoranckim szybko i bez problemów! Pamiętaj, by zwrócić uwagę na to, że nowe hologramy doktoranckie kolekcjonerskie mają od niedawna numer seryjny. Posiadają go zarówno oryginalne kolekcjonerskie naklejki doktoranckie, jak i te wydawane w dziekanatach. Osobom, które nie wiedzą na czym polega zmiana polecamy zapoznać się z informacjami na ten temat przed zakupem. Jest to dość nowa zmiana i nie każdy może o niej słyszał. Zanim jednak kupimy hologramy doktoranckie kolekcjonerskie warto sprawdzić jak powinny wyglądać, by nie dać się oszukać.
Nalepki doktoranckie kolekcjonerskie – czego nie może zabraknąć w kolekcji żadnego pasjonata. Które hologramy dla doktorantów kolekcjonerów są szczególnie ważne?
Nalepki doktoranckie kolekcjonerskie podobnie jak naklejki els budzą spore zainteresowanie wśród kolekcjonerów. Niektórzy zbierają zarówno znaczki studenckie, jak i kolekcjonerskie naklejki doktoranckie. Inni, bardziej wyspecjalizowani zbierają jedynie hologramy doktoranckie kolekcjonerskie. Ostatnią nowością był dla nich hologram dla doktoranta kolekcjonerski z datą 30-09-21, teraz oczekują na naklejkę i hologram ELD 30-09-21. Jednak to aktualny znaczek – hologram kolekcjonerski ELD 30-09-2020 jest wyjątkowy. Wtedy to na hologramach doktoranckich dla kolekcjonerów pojawiły się numery seryjne. Hologram dla doktorantów 30.09.20 stał się więc unikalnym, przez co mocno pożądanym okazem. Jeśli więc nie masz jeszcze hologramu doktoranckiego kolekcjonerskiego na 2023 lepiej się pospiesz, niebawem pojawią się okazy kolekcjonerskie hologramów doktoranckich na 2021 r. a wtedy będzie jeszcze trudniej o zakup nalepek doktoranckich kolekcjonerskich z datą 30-09-20 i pierwszym numerem seryjnym na znaczku kolekcjonerskim.
Czym jest legitymacja doktorancka?
Legitymacja doktorancka zawiera zdjęcie, dane osobowe, datę ważności dokumentu, a także informację o przysługujących zniżkach. Legitymacja doktorancka w formie plastikowego dokumentu należy do nośników informacji będący częścią systemu Opti camp, służącego do wydawania elektronicznych legitymacji studenckich i doktoranckich.
Elektroniczna Legitymacja Doktorancka jest dokumentem wydawanym na uczelniach wyższych, potwierdzającym dane doktoranta i uczelni i uprawniającym do korzystania z ustawowych zniżek. Legitymacja ELD, podobnie jak legitymacja studencka jest ważna jedynie w przypadku posiadania aktualnego hologramu. Naklejki na legitymację doktorancką są wydawane w dziekanatach uczelni wyższych. Aktualny hologram ELD potwierdza ważność legitymacji doktoranckiej i tym samym umożliwia korzystanie z ustawowych zniżek na bilety PKP, PKS i komunikacji miejskiej.
Hologram 30-09-24 doktorancki – zamów hologram kolekcjonerski dla doktorantów z datą 2024 r. jak również 2023 online bez rejestracji! Oryginalna nalepka doktorancka kolekcjonerska w dobrej cenie.
Hologram doktorancki 30.09.2023 na ELD – CENA od 99 zł
Hologramy doktoranckie w pakiecie – PROMOCJA:
30.09.2024 +30.09.2023 – CENA 200 zł
Możesz też skontaktować się z nami:
e-mail [email protected]
tel: +48 665 635 541
Hologram kolekcjonerski 30.09.23 – zobacz więcej i zdobądź nalepkę ELD do swojej kolekcji. Hologram dla doktoranta kolekcjonerski to nalepka najwyższej jakości.
Hologram kolekcjonerski 30.09.23 – zobacz więcej i zdobądź nalepkę ELD do swojej kolekcji. Hologram dla doktoranta kolekcjonerski to nalepka najwyższej jakości. Kolekcjonerskie hologramy doktoranckie – poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych uczelni dla których posiadamy naklejki ELD doktoranckie do zbierania:
Województwo mazowieckie:
Uniwersytet Warszawski UW – Warszawa
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego SGGW– Warszawa
Szkoła Główna Handlowa SGH – Warszawa
Uczelnia Łazarskiego UŁa – Warszawa
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego UKSW – Warszawa
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT – Warszawa
Społeczna Akademia Nauk SAN – Warszawa
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej APS – Warszawa
Chrześcijańska Akademia Teologiczna ChAT – Warszawa
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych PJATK – Warszawa
Uniwersytet SWPS – Warszawa
Warszawski Uniwersytet Medyczny WUM – Warszawa
Politechnika Warszawska PW – Warszawa
Województwo wielkopolskie:
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza UAM – Poznań
Politechnika Poznańska PUT – Poznań
Uniwersytet Przyrodniczy UP – Poznań
Uniwersytet Ekonomiczny UEP – Poznań
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego UM – Poznań
Województwo dolnośląskie:
Politechnika Wrocławska PWr – Wrocław
Uniwersytet Wrocławski UWr – Wrocław
Uniwersytet Przyrodniczy UPWr– Wrocław
Uniwersytet Ekonomiczny UE – Wrocław
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich UMed – Wrocław
Wyższa Szkoła Bankowa WSB – Wrocław
Województwo małopolskie:
Uniwersytet Jagielloński UJ – Kraków
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja UR – Kraków
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica AGH – Kraków
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki PK– Kraków
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II UPJPII– Kraków
Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego KA – Kraków
Uniwersytet Ekonomiczny UEK – Kraków
Województwo podlaskie:
Uniwersytet Medyczny UMB – Białystok
Uniwersytet w Białymstoku UwB– Białystok
Politechnika Białostocka PB – Białystok
Województwo lubelskie:
Uniwersytet Medyczny UMLub – Lublin
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II KUL – Lublin
Politechnika Lubelska – Lublin
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej UMCS – Lublin
Województwo łódzkie:
Politechnika Łódzka PŁ – Łódź
Uniwersytet Łódzki UŁ – Łódź
Uniwersytet Medyczny UMED – Łódź
Województwo zachodniopomorskie:
Uniwersytet Szczeciński US – Szczecin
Pomorski Uniwersytet Medyczny PUM – Szczecin
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny ZUT – Szczecin
Politechnika Koszalińska – Koszalin
Województwo opolskie:
Uniwersytet Opolski UO – Opole
Politechnika Opolska PO – Opole
Województwo podkarpackie:
Uniwersytet Rzeszowski UR – Rzeszów
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza PRz – Rzeszów
Województwo świętokrzyskie:
Politechnika Świętokrzyska PŚk – Kielce
Uniwersytet Jana Kochanowskiego UJK – Kielce
Województwo pomorskie:
Politechnika Gdańska PG – Gdańsk
Uniwersytet Gdański UG – Gdańsk
Gdański Uniwersytet Medyczny GUMed – Gdańsk
Akademia Morska AMG – Gdynia
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte AMW – Gdynia
Akademia Pomorska AP – Słupsk
Województwo śląskie:
Politechnika Śląska w Gliwicach – Gliwice
Politechnika Częstochowska PCz – Częstochowa
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej WSB – Dąbrowa Górnicza
Akademia Techniczno-Humanistyczna ATH – Bielsko-Biała
Uniwersytet Śląski UŚ – Katowice
Śląski Uniwersytet Medyczny SUM – Katowice
Uniwersytet Ekonomiczny – Katowice
Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. W. Korfantego GWSH – Katowice
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki AWF – Katowice
Województwo kujawsko-pomorskie:
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego UKW – Bydgoszcz
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich UTP – Bydgoszcz
Uniwersytet Mikołaja Kopernika UMK – Toruń
Województwo warmińsko-mazurskie:
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski UWM – Olsztyn
Jeśli nie ma Twojej uczelni na liście nic straconego. Posiadamy kolekcjonerskie hologramy dla doktorantów na wszystkie uczelnie. Skontaktuj się z nami i zamów hologram doktorancki kolekcjonerski! Jesteśmy dostępni 24h/7 dni w tygodniu. Oferujemy nie tylko hologramy dla doktorantów kolekcjonerów, także kolekcjonerskie naklejki els.
FAQ: hologramy doktoranckie – najczęstsze pytania
Skrót ELD oznacza: Elektroniczna Legitymacja Doktoranta. Elektroniczna Legitymacja Doktorancka to dokument potwierdzający status doktoranta wydawany na wszystkich uczelniach wyższych w Polsce. Potocznie nieraz nazywana jest również elektroniczną legitymacją doktorską.
Elektroniczną Legitymację Doktorancką ELD w formie plastikowej karty, która zastąpiła papierową wersję dokumentu, wprowadzono zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 2 listopada 2006 r.poz.1634 w sprawie dokumentacji przebiegu studiów Na podstawie art.192 Ustawy z 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U.2012 poz. 572 z późniejszymi zmianami).
Elektroniczna Legitymacja Doktoranta (ELD) jest kartą procesorową z interfejsem stykowym (może zawierać również interfejs bezstykowy). Legitymacja doktorancka wyglądem przypomina dowód osobisty. Blankiet Elektronicznej Legitymacji Doktoranckiej wykonany jest z laminowanego materiału o właściwościach potwierdzonych badaniami zgodnie z normą ISO/IEC 10373. Na awersie legitymacji ELD znajduje się: napis LEGITYMACJA DOKTORANCKA wykonany techniką mikrodruku, wizerunek orła i napis RZECZPOSPOLITA POLSKA, imię, nazwisko i PESEL doktoranta, numer dokumentu oraz białe przeznaczone na zdjęcie doktoranta. Na rewersie Elektronicznej Legitymacji Doktoranta (ELD) znajduje się białe pole o wymiarach 30 x 21 mm przeznaczone na naniesienie kodu kreskowego oraz pięć białych pól o wymiarach 8 x 9 mm z wyodrębnionymi, białymi liniami, przeznaczonymi na hologramy doktoranckie, przedłużające ważność dokumentu na kolejny rok akademicki.
Tak. Legitymacja doktorancka to karta z laminowanego materiału o właściwościach zgodnych z normą ISO. Legitymacja doktoranta ELD ma wbudowane elektroniczne procesory w formie bezstykowej i stykowej zgodnie z wytycznymi zawartymi w rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. oraz na podstawie ustawy art.81 z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018 poz.1861 z późn.zm.).
Chip na legitymacji doktoranckiej służy do przechowywania danych doktoranta, przysługujących mu uprawnień, a także posiada zakodowaną datę ważności dokumentu. Dodatkowo pełni funkcję integracyjną z systemami elektronicznymi uczelni. Z uwagi na ochronę danych osobowych (RODO) dostęp do danych zawartych w czipie posiada jedynie uczelnia wyższa, która koduje co rok legitymacje ELD przy przedłużaniu ich ważności. Żadna inna instytucja nie ma dostępu do powyższych danych wrażliwych.
Aby otrzymać blankiet legitymacji doktoranckiej ELD niezbędne jest złożenie wniosku o jej wydanie wraz z aktualnym zdjęciem w dziekanacie uczelni wyższej. Wzór wniosku dostępny jest w serwisach internetowych poszczególnych uczelni.
Legitymacja doktorancka jest dokumentem potwierdzającym status doktoranta. Elektroniczna Legitymacja Doktoranta umożliwia korzystanie z systemów dostępnych na uczelni wyższej, a także przysługujących zniżek w transporcie publicznym i instytucjach kultury. Zniżki doktorskie (doktoranckie) obowiązują przeważnie w przedziale wieku: 26-35 lat.
Tak, ważna legitymacja doktorancka z aktualnym hologramem ELD umożliwia korzystanie z przysługujących zniżek zgodnie regulaminami wybranych instytucji prywatnych i publicznych (przewozy, kultura, sztuka, rozrywka).
Na podstawie ważnej Elektronicznej Legitymacji Doktoranta (ELD) z aktualnym hologramem doktoranckim przysługują następujące zniżki:
- 50% zniżki na bilety okresowe i jednorazowe w komunikacji publicznej (autobusy, tramwaje).
- 51% zniżki na bilety kolejowe (PKP Intercity, TLK, Regio) – na podstawie ustawy.
- Zniżki w muzeach, teatrach, galeriach sztuki – zgodnie z lokalnymi przepisami instytucji kultury.
- Zniżki i bezpłatny dostęp do bibliotek akademickich i naukowych.
Zniżki dla doktorantów przysługują podczas trwania nauki na studiach III stopnia do ukończenia 35 roku życia. Doktoranci, którzy ukończyli 35 lat nie mogą korzystać ze zniżek w PKP i komunikacji miejskiej. Wyjątkiem są studenci studiów licencjackich i magisterskich, których to ograniczenie wieku 35 lat nie dotyczy.
Studia doktoranckie trwają nie krócej niż 2 lata i nie dłużej niż 4 lata. Różnice w czasie trwania studiów doktoranckich wynikają z regulaminu poszczególnych szkół doktorskich (doktoranckich).
Nie, ponieważ studia doktoranckie to inaczej studia III stopnia, które umożliwiają uzyskanie stopnia naukowego. Z kolei studia podyplomowe to forma kształcenia, która nie prowadzi do uzyskania stopnia naukowego. Studenci studiów podyplomowych nie otrzymują legitymacji studenckiej, a więc nie mogą korzystać ze zniżek, które przysługują studentom i doktorantom.
Za wydanie oryginału oraz duplikatu ELD dla doktorantów przyjętych od 1 października 2018 r. nie pobiera się opłat zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 21 września 2018 r. w sprawie dyplomów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta (Dz.U.2018.poz.1837). Doktorantów przyjętych przed 1 października 2018 r. obowiązują dotychczasowe opłaty zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie studiów doktoranckich i stypendiów doktoranckich (Dz.U.poz.1696), czyli za wydanie oryginału legitymacji doktoranta opłata wynosi 17 zł lub 22 zł.
W takim przypadku należy niezwłocznie zgłosić ten fakt i złożyć wniosek o wydanie duplikatu nowej w dziekanacie uczelni. Wydanie duplikatu wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty administracyjnej. Wysokość opłaty za wydanie duplikatu legitymacji doktoranta wynosi: 22,50 zł dla osób, które rozpoczęły naukę od roku akademickiego 2018/2019 lub wcześniej, lub 33 zł dla doktorantów, którzy kontynuują edukację na studiach III stopnia od roku akademickiego 2019/2020.
Tak, można uzyskać duplikat legitymacji doktoranckiej składając wniosek w dziekanacie szkoły doktorskiej. Wnioski o wydanie duplikatu legitymacji doktoranta dostępne są na stronach internetowych poszczególnych szkół doktorskich. Do wniosku należy dołączyć aktualne zdjęcie i uiścić opłatę administracyjną, która zazwyczaj wynosi od 22,50 zł do 33 zł. Na wydanie duplikatu Elektronicznej Legitymacji Doktoranckiej zwykle trzeba czekać od 5 do 14 dni roboczych od daty złożenia wniosku.
Jeśli legitymacja doktorancka jest uszkodzona (np.brakuje hologramu lub danych), należy zgłosić się do dziekanatu lub jednostki administracyjnej uczelni odpowiedzialnej za sprawy doktoranckie. Uczelnia może wystawić duplikat legitymacji lub wydać brakujący hologram doktorancki. Uwaga: W przypadku urlopu dziekańskiego, przerwania kształcenia w szkole doktorskiej lub zawieszenia w prawach doktoranta, uczelnia nie wydaje nowych hologramów ani nie uzupełnia danych w Elektronicznej Legitymacji Doktoranta (ELD) do czasu powrotu do aktywnego statusu doktoranta. W związku z czym braki w kolekcji hologramów doktoranckich jak i analogicznie studenckich mogą mieć miejsce – co nie powoduje iż legitymacja jest nieważna (decyduje zawsze posiadanie statusu doktoranta i najnowszego aktualnego hologramu ELD, który uprawnia do zniżek).
Różnice między legitymacją doktorancką ELD, a legitymacją studencką ELS:
- na rewersie legitymacji doktoranta znajduje się 5 białych pól o wymiarach 8x9mm z wyodrębnionymi liniami, które są przeznaczone na hologramy przedłużające ważność dokumentu na kolejny rok akademicki,
- na legitymacji studenckiej znajduje się 12 pól o tych samych wymiarach na hologramy, które przedłużają ważność dokumentu na kolejny semestr.
Legitymacja doktorancka, jak i legitymacja studencka wykonane są z laminowanego materiału, posiadają wbudowane elektroniczne procesory w formie stykowej i bezstykowej, miejsce na dane osobowe oraz datę wydania dokumentu.
Tak, zazwyczaj po zakończeniu studiów doktoranckich legitymacja musi zostać zwrócona. W niektórych przypadkach słyszy się, że jest możliwe jej zachowanie w celach pamiątkowych (np. zgubienie legitymacji na krótko przed zakończeniem edukacji, kiedy nie ma możliwości wydania duplikatu). W przypadku zagubienia legitymacji – trzeba złożyć stosowne oświadczenie o jej zagubieniu w dziekanacie. Nie ma z tego tytułu żadnych opłat dodatkowych.
Zależy od uczelni. W większości przypadków legitymację należy zwrócić. Niektóre uczelnie pozwalają zatrzymać dokument. W razie wątpliwości najlepiej zapoznać się z regulaminem uczelni, na której kontynuowana jest edukacja. Wedle głosów kolekcjonerów często pasjonaci chcąc zachować legitymację na pamiątkę, zgłaszają jej zagubienie i dostają duplikat nowej. Ocenę takiego zachowania pozostawiamy sumieniu każdego kolekcjonera.
Legitymacje doktoranckie potwierdzające status doktoranta oraz uprawniające do zniżek wydawane są jedynie na uczelniach wyższych. Na rynku dostępne są wyłącznie kolekcjonerskie legitymacje doktoranckie, które nie odbiegają wizualnie od swoich oryginalnych odpowiedników. Nabyć je można w pełni legalnie w każdym specjalistycznym sklepie kolekcjonerskim.
Legitymację doktorancką ELD można bezpiecznie kupić wyłącznie do celów kolekcjonerskich w wyspecjalizowanych sklepach filatelistycznych. Najczęściej na zakup tego typu kolekcjonerskiego dokumentu decydują się pasjonaci hologramów doktoranckich ELD.
Nie, oryginalna legitymacja doktorancka jest wydawana wyłącznie przez uczelnie osobom faktycznie przyjętym na studia doktoranckie. Zakup jej na rynku wtórnym jest niemożliwy. W pełni legalny jest jedynie zakup kolekcjonerskiej legitymacji doktoranckiej do celów filatelistycznych.
Tak, na rynku kolekcjonerskim istnieją dostępne repliki legitymacji doktoranckich typu ELD, które służą wyłącznie do celów pamiątkowych, edukacyjnych lub ekspozycyjnych. W naszej ofercie nie są dostępne kolekcjonerskie legitymacje doktoranckie, a jedynie kolekcjonerskie hologramy doktoranckie, ale chętnie podpowiemy, gdzie szukać takich egzemplarzy i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.
Tak, posiadanie kolekcjonerskiej legitymacji doktoranckiej jest w pełni legalne i praktykowane, jeśli nie jest używana jako autentyczna, w celu uzyskania jakichkolwiek korzyści materialnych.
Tego rodzaju legitymacja może być używana wyłącznie w celach kolekcjonerskich, a także jako pamiątka czy element scenografii teatralnej lub filmowej. Nie daje żadnych uprawnień i nie może być używana w celu korzystania z przysługujących zniżek prawdziwym doktorantom. Nabywana jest przede wszystkim przez kolekcjonerów-pasjonatów emblematów i innych pamiątkowych suwenirów z uwagi na to iż jest identycznie odwzorowana względem oryginału.
Zgodnie z artykułem 270 § 1.Kto w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Natomiast zgodnie § 2. artykułu 270 kk w przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Oznacza to, że posługiwanie się podrobioną legitymacją doktoranta w celu uzyskania korzyści materialnych, wiąże się z konsekwencjami prawnymi.
W przypadku posługiwania się podrobioną legitymacją doktorancką podczas jazdy komunikacją miejską lub PKP ma zastosowanie artykuł 270 Kodeksu karnego, zgodnie z którym takie działanie zagrożone jest grzywną, ograniczeniem lub pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W sytuacji gdy posługiwanie się podrobioną legitymacją doktorancką, nie spowodowało negatywnych skutków dla zasad współżycia społecznego, zazwyczaj nakładana jest kara grzywny lub ograniczenia wolności (konieczność wykonywania prac społecznych w miejscu wyznaczonym przez Sąd).
Hologram doktorancki to naklejka potwierdzająca ważność Elektronicznej Legitymacji Doktoranta (ELD) i umożliwiająca korzystanie z przysługujących zniżek. Hologram do legitymacji doktoranckiej wydawany jest raz w roku w dziekanatach uczelni wyższych z reguły w formacie: 30-09-xx, lub 31-10-xx, gdzie xx oznacza rok akademicki.
Naklejka doktorancka to inaczej hologram doktorancki do legitymacji ELD. Jest to niewielkich rozmiarów (10mm x 9mm) oznaczenie w formie holograficznej wydawane w szkołach doktorskich, która przedłuża ważność legitymacji doktoranckiej i umożliwia korzystanie z przysługujących zniżek w PKP, komunikacji miejskiej i wszelkiej maści instytucjach kultury, sztuki, rozrywki. Potocznie zwana również jako nalepka doktorancka.
To replika oryginalnego hologramu doktoranckiego ELD, przeznaczona wyłącznie do celów kolekcjonerskich. Wygląda identycznie jak oryginał uczelniany i zawiera te same zabezpieczenia, ale nie uprawnia do korzystania z ulg czy innych przywilejów.
Hologramy doktoranckie są przeznaczone wyłącznie dla aktywnych doktorantów (uczestników szkół doktorskich lub studiów III stopnia), którym przysługują ulgi doktoranckie, które są praktycznie tożsame z ulgami dla studentów, i którzy posiadają ważną legitymację doktorancką.
Hologram doktorancki wydawany w dziekanatach uczelni wyższych ma wymiary: szerokość 10mm i wysokość 9mm oraz grubość od 10 do 36µm (mikronów).Takie same wymiary i grubość, a także wymagane oznaczenia mają wysokiej jakości kolekcjonerskie hologramy doktoranckie dostępne w specjalistycznych sklepach internetowych takich jak: https://hologramykolekcjonerskie24.com/encyklopedia/legitymacja-doktorancka/
Naklejka na legitymację doktorancką to inaczej nalepka w formie hologramu, oznaczenie przyklejane na legitymację w celu potwierdzenia jej ważności na dany rok akademicki. Naklejka na legitymację doktoranta ma wymiary 10mm x 9mm, zawiera laserowo nacinaną datę ważności w formacie np. 30-09-26 lub 31-10-26 (przykład na rok 2026, na rok 2027 byłoby to już: 30-09-27 lub 31-10-27), znak orła i znak RP wykonane w technologii 2D/3D, 5-cyfrowy numer seryjny porządkowy oraz elementy poligraficzne zabezpieczające w formie plastra miodu, które uniemożliwiają ponowne naklejenie hologramu.
Nalepka to synonim naklejki. To oznaczenie przyklejane na legitymację doktoranta, potwierdzające jej aktualność, które charakteryzuje się laserowo grawerowaną datą ważności, znakiem orła i znakiem RP w technologii 2D/3D oraz zabezpieczeniem przed odklejeniem i naklejeniem w postaci plastra miodu. Nalepki są zazwyczaj wydawane przez dziekanat lub biuro doktoranckie i obowiązują przez określony okres (np. semestr lub rok). Z reguły naklejki doktoranckie czy hologramy wydawane są z datami: 30-09-xx lub 31-10-xx – czyli mają roczną ważność.
Hologramy ELD to specjalnie zabezpieczone niewielkie naklejki, które przykleja się na legitymacje doktoranckie, aby potwierdzić ich ważność i autentyczność. Hologramy na legitymację doktorancką wydawane są raz w roku z datą 30-09-xx lub 31-10-xx.
Naklejki na legitymację doktorancką to specjalne druki wydawane przez uczelnie, które przedłużają ważność legitymacji doktoranta. Naklejki doktoranckie wykonuje się z folii holograficznej, na którą przy użyciu technologii grawerowania laserowego nanosi się 5-cyfrowy numer porządkowy oraz datę ważności w formacie DD-MM-RR np.30-09-25 czy 31-10-25. Naklejki na legitymację doktorancką charakteryzują się niewielkim rozmiarem (10mm x 9mm). Grubość naklejki doktoranckiej zazwyczaj wynosi od 10 do 36µm (mikronów). Naklejki przedłużające ważność legitymacji doktoranta mają również znak RP i znak orła w technologii 2D/3D i zabezpieczenie przed ponownym naklejeniem w formie plastra miodu.
Nalepki, czyli inaczej naklejki doktoranckie w formie samoprzylepnych hologramów ELD, to oznaczenia umieszczane na legitymacjach doktoranckich. Ich celem jest przedłużenie ważności dokumentu. Są one wydawane cyklicznie raz w roku w szkołach doktoranckich (doktorskich).
Hologram do legitymacji doktoranckiej to specjalna naklejka służąca do oznaczenia aktualności legitymacji. Jest wydawany przez uczelnię raz w roku. Aktualny hologram do legitymacji doktoranckiej umożliwia korzystanie z przysługujących doktorantom zniżek.
Hologramy są wykonane z folii holograficznej z naniesionymi laserowo: datą ważności (np. 30-09-26), 5- cyfrowym numerem seryjnym, znakiem orła i znakiem RP. Do produkcji hologramów doktoranckich używa się technologii laserowej oraz specjalnie przygotowanych matryc, które umożliwiają wykonanie charakterystycznych elementów zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 lipca 2023 poz.1422 w sprawie studiów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta, na podstawie art. 181 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r.poz. 742,1088 i 1234).
Hologramy doktoranckie to oficjalne naklejki wydawane przez uczelnie doktorantom (osobom kontynuującym edukację w szkołach doktorskich). Służą do: potwierdzania ważności legitymacji doktoranckiej i uprawniają m.in. do zniżek w komunikacji publicznej, muzeach, instytucjach kultury.
Nie, hologram sam w sobie nie zawiera układów elektronicznych, ponieważ służy jedynie do przedłużania ważności legitymacji doktoranckiej. Z kolei, Elektroniczna Legitymacja Doktoranta (ELD) posiada wbudowany chip umożliwiający m.in. korzystanie z bibliotek czy komunikacji miejskiej.
Liczby (data i numer seryjny) są przezroczyste i po przyklejeniu przyjmują kolor tła legitymacji.
Naklejka do legitymacji doktoranckiej to oficjalna etykieta wydawana przez uczelnię, którą przykleja się na legitymację, aby potwierdzić jej ważność. Zawiera datę ważności (np. 30-09-26), 5-cyfrowy numer porządkowy, znak RP, znak orła, numer seryjny i dodatkowe zabezpieczenia w postaci plastra miodu.
Nalepka do legitymacji doktoranckiej to potoczne określenie naklejki/hologramu doktoranckiego. Nalepka do legitymacji doktoranckiej przedłuża ważność dokumentu i pozwala korzystać doktorantom z przysługujących ulg w PKP, komunikacji miejskiej i instytucjach kultury.
Hologramy do legitymacji doktoranckiej specjalistyczne naklejki wydawane przez szkoły doktorskie, które służą do oznaczenia aktualnej ważności legitymacji doktoranta.
Naklejki do legitymacji doktoranckiej to oznaczenia wydawane przez uczelnie, które umożliwiają potwierdzenie, że legitymacja doktoranta jest aktualna. Są one naklejane na dokument i obowiązują przez cały rok akademicki.
Nalepki do legitymacji doktoranckiej to inne określenie naklejek, które stosuje się w celu przedłużenia ważności legitymacji. Zawierają informacje o czasie ważności oraz posiadają zabezpieczenie w postaci plastra miodu uniemożliwiające odklejenie i ponowne naklejenie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 lipca 2023 poz.1422 w sprawie studiów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta, na podstawie art. 181 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r.poz. 742, 1088 i 1234) naklejki do legitymacji doktoranta wykonane są holograficznej folii specjalną metodą druku, mają 5-cyfrowy numer porządkowy i datę ważności naniesioną techniką grawerowania laserowego lub równoważną, znak RP i znak orła w technologii 2D/32 oraz minimalną gęstość optyczną 254000 DPI z nanotekstami.
Hologram na legitymację doktorską to często używane określenie naklejki na legitymację doktorancką. Trójwarstwowy hologram doktorancki o wymiarach: szerokość 10mm, wysokość 9mm i o grubości od 10 do 36µm (mikronów) charakteryzuje się trwale naniesioną (techniką znakowania laserowego): datą ważności w formacie 30-09-xx (np.30-09-26) lub 31-10-xx (np.31-10-26), numerem seryjnym (5 losowych cyfr) oraz znakiem RP wraz ze znakiem orła w technologii 2D/3D. Hologram na legitymację doktoranta potwierdza ważność dokumentu i umożliwia korzystanie z przysługujących zniżek doktoranckich.
Naklejka na legitymację doktorską czyli potoczne określenie naklejki na legitymację doktoranta. Jest to specjalny druk wydawany przez uczelnię wyższą w celu przedłużenia ważności legitymacji doktoranckiej i tym samym umożliwiający korzystanie ze zniżek.
Nalepka doktorancka to inaczej naklejka doktorska – pełni tę samą funkcję. Jest przyklejana na legitymację doktorancką (potocznie doktorską) w celu potwierdzenia jej ważności.
W polskim systemie edukacji pojęcie hologramów, czy tytułów doktorskich odnosi się do osób, które uzyskały stopień naukowy doktora np. doktora nauk medycznych, a co za tym idzie, nie są posiadaczami legitymacji doktoranckiej, która przysługuje jedynie aktywnym uczestnikom studiów III stopnia (przed uzyskaniem stopnia doktora). Zatem „hologramy doktorskie” to inaczej potoczne określenie dla hologramów doktoranckich.
Hologramy na legitymację doktorską (doktorancką) to specjalne oznaczenia, które pełnią funkcję przedłużającą ważności dokumentu doktoranta. Hologramy doktorskie to często używana, choć nieprawidłowa, nazwa hologramów na legitymację doktorancką. Powszechnie stosowane określenie: hologramy na legitymację doktorską, może być związane z wprowadzeniem od roku akademickiego 2019/202, na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742), szkół doktorskich, które zastąpiły dotychczasowy system studiów doktoranckich (studiów II stopnia).
Naklejki na legitymację doktorską (doktorancką) to oznaczenia stosowane w celu przedłużenia ważności dokumentu. Są wydawane w dziekanatach szkół doktoranckich raz na rok i umożliwiają korzystanie z przysługujących zniżek.
Nalepki na legitymację doktorską to potoczne określenie naklejek/hologramów na legitymację doktorancką ELD, które przedłużają ważność dokumentu na kolejny rok akademicki.
Hologram do legitymacji doktorskiej (doktoranckiej) to specjalna naklejka zabezpieczająca, którą przykleja się na dokument w celu potwierdzenia jego autentyczności i ważności. Aktualny hologram umożliwia korzystanie z przysługujących ulg. Trójwarstwowy hologram doktoranta wykonany w nowoczesnej technologii e-beam charakteryzuje się niewielkimi wymiarami (szerokość 10mm, wysokość 9mm) grubością od 10 do 36µm (mikronów), laserowo grawerowaną datą ważności i numerem seryjnym. Wykonane z folii holograficznej wyróżniają się także minimalną gęstością optyczną 254000 DPI z nanotekstami, znakiem orła i znakiem RP w technologii 2D/3D i funkcją autodestrukcji przy próbie odklejenia (zabezpieczenie w postaci plastra miodu). Wygląd hologramu jest zgodny z wytycznymi rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 lipca 2023 poz.1422 w sprawie studiów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta, na podstawie art. 181 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742,1088 i 1234).
Naklejka do legitymacji doktorskiej (doktoranckiej) to oficjalne oznaczenie hologramu doktoranckiego w formie etykiety, wydawane przez uczelnię. Potwierdza, że legitymacja jest aktualna i uprawnia do korzystania z różnych przywilejów, takich jak zniżki w transporcie publicznym.
Nalepka do legitymacji doktorskiej to dość często używana nazwa hologramu do legitymacji doktoranckiej. Określenie nalepka do legitymacji doktorskiej jest nieprawidłowe, ale funkcjonuje w mowie potocznej podobnie jak inne nazwy: nalepka doktorancka, nalepka doktorska, naklejka doktorancka, naklejka doktorska i odnoszą się do hologramu przedłużającego ważność legitymacji doktoranta.
Hologramy do legitymacji doktorskiej to powszechne określenie hologramu do legitymacji doktoranckiej (ELD), które ma na celu przedłużenie ważności dokumentu na kolejny rok akademicki.
Hologram doktorski to potoczna nazwa hologramu doktoranckiego. Zatem w praktyce hologram doktorski i doktorancki są tożsame, choć prawidłową i oficjalną nazwą jest hologram doktorancki. Można również stosować określania takie jak: naklejka doktorancka, nalepka dla doktoranta czy naklejki do legitymacji doktoranckiej.
Naklejki do legitymacji doktorskiej (doktoranckiej) to oficjalne oznaczenie hologramów do przedłużania ważności dokumentu. Aktualna naklejki do legitymacji doktorskiej umożliwiają korzystanie z przysługujących zniżek.
Nalepki doktorskie to potoczne określenie naklejek do legitymacji doktoranckiej, które stosowane są w celu aktualizacji dokumentu. Nalepki do legitymacji doktorskiej przedłużają jej ważność i pozwalają korzystać z ulg przysługujących doktorantom.
Hologram doktorancki został wprowadzony wraz z Elektroniczną Legitymacją Doktorancką na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 2 listopada 2006 r.poz.1634 w sprawie dokumentacji przebiegu studiów Na podstawie art.192 Ustawy z 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U.2012 poz. 572 z późniejszymi zmianami). Hologramy doktoranckie zastąpiły pieczątki przedłużające ważność legitymacji doktoranckiej.
Na oryginalnym hologramie doktoranckim czcionka zawierająca datę ważności i numer seryjny ma zawsze kolor płaszczyzny, na którym aktualnie znajduje się sam hologram, albowiem cyfry te są laserowo grawerowane i są przezroczyste zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 lipca 2023 poz.1422 w sprawie studiów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta, na podstawie art. 181 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r.poz. 742, 1088 i 1234).
Numer seryjny występujący na hologramie doktoranckim to inaczej losowy numer porządkowy. Składa się z 5 cyfr, które są zawsze indywidualnym numerem hologramu. W przeciwieństwie do hologramów studenckich ELS nie posiada numeru uczelni i składa się jedynie z tego losowego pięciocyfrowego numeru.
Numer seryjny (5 cyfr porządkowych) na hologramach doktoranta wprowadzono na rynek uczelniany poprzez rozporządzenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego poz.1861 z dnia 27 września 2018 r. Na podstawie ustawy art.81 z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018 poz.1861 z późn.zm.).
Hologram doktorancki produkowany z numerem seryjnym obowiązuje od 2020 roku. Pierwszy taki hologram dla doktorantów miał datę ważności 30-09-2020. Obecnie co roku wydawane są hologramy doktoranckie w formacie: dzień-miesiąc-rok czyli np. 30-09-26 (najnowszy dostępny na rynku). Warto przypomnieć, iż data na hologramie doktoranckim zawsze mówi do kiedy hologram jest ważny, a nie od kiedy obowiązuje.
Numer seryjny na naklejkach doktoranckich został wprowadzony zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego poz.1861 z dnia 27 września 2018 r. Na podstawie ustawy art.81 z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018 poz.1861 z późn.zm.) i miał na celu uporządkowanie archiwizacji samych hologramów na uczelni. Pozwoliło to na lepsze zarządzanie zasobami wydawanych hologramów i legitymacji doktoranckich. Warto dodać, każdy hologram doktorski ma inny nr porządkowy (unikalny 5-cyfrowy) i z reguły rośnie o 1 cyfrę co hologram.
Nie, w przeciwieństwiem do hologramów studenckich, hologramy doktoranckie nie zawierają kodu uczelni a jedynie 5-cyfrowy numer porządkowy i datę ważności w formacie 30-09-xx.
Na hologramie doktoranckim znajdują się liczby oznaczające datę ważności naklejki ELD (np.30-09-26), oraz 5-cyfrowy numer porządkowy, który jest indywidualnym numerem seryjnym dla każdego hologramu. Zatem dwóch doktorantów nie otrzyma nigdy tego samego numeru porządkowego w ramach jednego roku akademickiego. Numer porządkowy ma charakter losowy.
Nie, ale są wydawane indywidualnie i potwierdzają aktualny status doktoranta. Nie są nawet przypisane do konkretnej legitymacji, ale mają za to datę ważności np. semestr lub rok akademicki. Z reguły studia doktoranckie są coroczne, zatem hologram posiada datę w formacie: 30-09-xx, lub 31-10-xx.
Nie, numery mogą się różnić w kolejnych latach, ponieważ są częścią wewnętrznej kontroli i ewidencji uczelni. Numer porządkowy pomaga w identyfikacji autentyczności i dystrybucji w ramach samej uczelni, ale nie musi być stały dla jednego doktoranta.
Oryginalne hologramy wydawane przez szkoły doktorskie (doktoranckie) posiadają odpowiednie oznaczenia i zabezpieczenia świadczące o ich autentyczności. Hologramy doktoranckie z folii holograficznej wykonane są w technologii e-beam, a data ważności i numer seryjny są trwale naniesione za pomocą techniki grawerowania laserowego lub równoważnej. Oryginalne hologramy na legitymacje doktoranta charakteryzują się funkcją autodestrukcji – specjalne zabezpieczenie w postaci plastra miodu sprawia, że hologram ulega zniszczeniu przy próbie odklejenia i ponownego naklejenia.
Tak. Hologramy doktoranckie mają numery ewidencyjne i są wydawane za pokwitowaniem, zatem spełniają definicję druków ścisłego zarachowania. Hologramy na legitymacje doktoranta są ewidencjonowane ilościowo, ale ze względu na delikatną strukturę hologramów na legitymacje doktoranta, duże ryzyko uszkodzeń w transporcie i podczas odklejania, uczelnie wyższe zwykle zamawiają większą ilość egzemplarzy na tzw. zapas.
Hologramy doktoranckie są przechowywane w wydziałach lub dziekanatach uczelni wyższych w kraju w sposób bezpieczny, z dostępem tylko dla uprawnionych pracowników. Naklejki doktoranckie należą do druków ścisłego zarachowania i są ewidencjonowane wewnętrznie przez samą uczelnię.
Hologramy doktoranckie są wydawane raz w roku, zazwyczaj we wrześniu, z datą ważności np. do 30.09.25 lub do 31.10.25. Są to daty ważności czyli do kiedy są ważne, a nie od kiedy obowiązują.
Hologram doktorancki jest ważny przez jeden rok akademicki od 1 października do 30 września następnego roku. Na niektórych uczelniach wyższych hologram ELD ma ważność do 31 października. Zależy to kiedy zaczynają się studia doktoranckie na wydziale.
W takim przypadku należy jak najszybciej zgłosić się do dziekanatu szkoły doktorskiej (doktoranckiej). Brak aktualnego hologramu na legitymacji doktoranta uniemożliwia korzystanie z ulg w PKP, komunikacji miejskiej, instytucjach kultury. Po wydaniu aktualnego hologramu doktoranckiego, warto go od razu nakleić na legitymację, aby móc ponownie korzystać z przysługujących zniżek.
Na rewersie legitymacji dla doktorantów znajduje się 5 białych pól o wymiarach 8mm x 9mm z wyodrębnionymi białymi liniami, oznaczonymi kolejno liczbami od 1 do 5. Zatem na legitymacji ELD pomieści się 5 hologramów doktoranckich.
Hologram należy przykleić na rewersie legitymacji doktoranckiej, w specjalnych okienkach przeznaczonych na naklejki ELD, które przedłużają ważność dokumentu.
Naklejenie hologramów doktoranckich na legitymacje jest dość wymagającą czynnością ze względu na ich delikatną strukturę i niewielki rozmiar (szerokość 10mm, wysokość 9mm). Przed naklejeniem warto rozciąć arkusz, na którym znajdują się hologramy doktoranckie w taki sposób, aby uzyskać jeden rząd hologramów na pasku papieru. W kolejnym kroku należy delikatnie odsłonić część powierzchni klejącej hologramu, rolując go palcami, a następnie nanieść na wyznaczone pole na odwrocie Elektronicznej Legitymacji Doktoranckiej i wygładzić powierzchnię hologramu.
Przed przyklejeniem hologramu na legitymację ELD, należy delikatnie podważyć blisterek papieru na którym jest hologram, a następnie delikatnie zrolować hologram palcami, uważając, aby odsłonić jedynie część powierzchni klejącej hologramu. Hologram ELD należy przykleić na rewersie legitymacji doktoranckiej i dokładnie docisnąć do jej powierzchni. Rewers legitymacji ELD posiada przygotowane miejsce na każdy hologram – co widać po opisie.
Hologramy doktoranckie są zaprojektowane tak, aby po ich naklejeniu trwale wiązały się z legitymacją, a każda próba ich odklejenia kończy się uszkodzeniem samego hologramu. Oczywiście hologram można odkleić w dowolnym momencie nawet z legitymacji, ale sam hologram ulegnie uszkodzeniu. W przypadku jeśli po hologramie zostaną resztki kleju na powierzchni samej legitymacji, można ją przetrzeć lekko zwilżoną ściereczką. Można także bezpiecznie użyć zmywacza do paznokci bez acetonu.
Podczas próby przeklejenia hologram najprawdopodobniej ulegnie zniszczeniu lub odkształceniu. Dzieje się tak ze względu na specjalne zabezpieczenie w postaci plastra miodu, które uniemożliwia odklejenie i ponowne naklejenie hologramu doktoranckiego. Zatem hologram doktorancki może zostać tylko raz przyklejony.
Tak, hologramy doktoranckie mogą różnić się w zależności od uczelni. Obecnie dostępne są trzy najpopularniejsze wzory hologramów doktoranckich, które różnią się rozmieszczeniem daty ważności, numeru seryjnego, elementów graficznych (np. znak orła, RP) oraz odcieniem i strukturą samego hologramu. W razie wątpliwości jaki wzór ma dana uczelnia – prosimy o kontakt telefoniczny: 665 635 541 lub mailowy [email protected]
Tak, hologramy różnią się między uczelniami. Najczęstsze różnice dotyczą stylu graficznego, rozmieszczenia daty ważności i numeru seryjnego oraz koloru hologramu. W razie wątpliwości jaki wzór ma dana uczelnia – prosimy o kontakt telefoniczny: 665 635 541 lub mailowy [email protected]
Przed wprowadzeniem Elektronicznej Legitymacji Studenckiej i hologramów ELD, niektóre uczelnie stosowały unikalne wzory pieczątek przedłużających ważność legitymacji doktoranckiej. Przykładowe uczelnie z unikalnymi wzorami: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Jagielloński.
Tak, występują trzy topowe modele hologramów doktoranckich:
- Model A – klasyczny układ z datą u góry i numerem seryjnym na dole. Metaliczny połysk z widocznym orłem i znakiem RP.
- Model B – bardziej minimalistyczna wersja z centralnie osadzoną datą. Odblaskowa powierzchnia i inny układ mikrotekstu.
- Model C – nowoczesny styl z niestandardową strukturą tła i holograficznym efektem mozaiki. Numer seryjny bardziej dyskretny.
W razie wątpliwości jaki wzór ma dana uczelnia – prosimy o kontakt telefoniczny: 665 635 541 lub mailowy [email protected]
Hologramy doktoranckie i studenckie mają podobny wygląd i strukturę, ale różnią się datą ważności oraz numerem seryjnym. Hologramy doktoranckie wydawane są raz w roku i mają format daty 30-09-xx lub 31-10-xx – czyli ich ważność wynosi dokładnie jeden rok. Z kolei hologramy studenckie wydawane są dwa razy w roku, a raz na semestr z datą 31-03-xx oraz 31-10-xx. Hologramy dla doktorantów, jak i studentów różnią się także numerem seryjnym na samym hologramie: hologram doktoranta składa się z 5-cyfrowego numeru porządkowego (5 losowych cyfr), natomiast kod seryjny na hologramie studenckim składa się z 8 cyfr, gdzie 3 pierwsze to unikalny numer uczelni wyższej zgodny z bazą POL- on, a pozostałe 5 cyfr jest to numer porządkowy tak jak w hologramie doktoranckim.
Hologram doktorancki różni się od studenckiego datą ważności oraz numerem seryjnym. Hologramy dla doktorantów mają 5-cyfrowy numer seryjny, z kolei hologramy studenckie posiadają 8-cyfrowy kod, gdzie pierwsze 3 cyfry to numer uczelni, a pozostałe 5 to zwykły nr porządkowy. Hologramy doktoranckie i studenckie różnią się także formatem daty ważności: hologramy dla doktorantów mają datę ważności 30-09-xx lub 31-10-xx, a hologramy dla studentów 31-03-xx oraz 31.10-xx. Różnice formatu daty ważności hologramów związane są z częstotliwością ich wydawania: hologramy na legitymacje doktoranckie wydawane są raz w roku, a hologramy na legitymacje studenckie raz na semestr. także inną datę ważności (np. 30-09-26 lub rzadziej 31.10.26) i są wydawane raz w roku.
Hologramy doktoranckie wydawane są raz w roku (np. 31-09-25 lub rzadziej 31-10-25), a hologramy studenckie co semestr (np.31-03-25, 31-10-25). Ponadto hologramy dla hologramy dla doktorantów posiadają jedynie 5-cyfrowy numer porządkowy, z kolei hologramy dla studentów studentów mają 8-cyfrowy numer seryjny, gdzie 3 pierwsze cyfry to numer uczelni zgodny z bazą POL-on (ogólnopolskim systemem informatycznym, który gromadzi i analizuje dane na temat nauki i szkolnictwa wyższego). Technologia wykonania samego hologramu, wymiary, grubość, oznaczenia i elementy zabezpieczające są identyczne zarówno dla egzemplarzy na legitymacje doktoranckie, jak i legitymacje studenckie.
Hologramy ELD i ELS różnią się częstotliwością wydawania (ELD raz w roku, ELS raz na semestr), formatem daty ważności oraz numerem seryjnym. Naklejki ELD wydawane są doktorantom, zaś ELS studentom.
Tak, na grupach poszczególnych uczelni w mediach społecznościowych, czy w serwisach akademickich można znaleźć fora dotyczące hologramów doktoranckich ELD jak i studenckich ELS.
Hologram doktoranta można zdobyć w dziekanacie szkoły doktorskiej (szkoły doktoranckiej) jako przedłużenie ważności Elektronicznej Legitymacji Doktoranckiej. Zaś kolekcjonerski hologram doktoranta można kupić w sklepach internetowych dla filatelistów. Wysokiej jakości hologramy dla doktorantów większości uczelni wyższych w Polsce dostępne są między innymi w naszym sklepie online: https://hologramykolekcjonerskie24.com/encyklopedia/legitymacja-doktorancka/
Na rynku kolekcjonerskim dostępne są hologramy doktoranckie identyczne jak oryginalne ze studiów, które są wydawane w dziekanatach uczelni wyższych. Egzemplarze dla kolekcjonerów wykonane są w tej samej klasie technologii, stąd mają praktycznie taki sam wygląd, wymiary oraz posiadają odpowiednie zabezpieczenia, zgodnie ze wzorem zawartym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 lipca 2023 poz.1422 w sprawie studiów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta, na podstawie art. 181 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r.poz. 742, 1088 i 1234). Niektórzy kolekcjonerzy posiadają w swoich zbiorach oryginalne egzemplarze hologramów z dziekanatów lub z drukarni, które współpracują z daną jednostką akademicką, lub też zachowali hologram doktorancki na pamiątkę. Warto jednak podkreślić, że podobnie jak egzemplarze kolekcjonerskie, oryginalne hologramy z indywidualnych kolekcji nie mogą być używane jako autentyczne, jeśli ich posiadacz nie ma aktywnego statusu doktoranta.
Oryginalne hologramy doktoranckie ELD do celów kolekcjonerskich dostępne są w specjalistycznych sklepach online jak np. https://hologramykolekcjonerskie24.com/encyklopedia/legitymacja-doktorancka/. W ofercie dostępne są hologramy dla doktorantów z aktualnej edycji 30.09.26, a także egzemplarze archiwalne.
Kolekcjonerskie hologramy doktoranckie można nabyć w specjalistycznych sklepach internetowych dla filatelistów, takich jak: hologramykolekcjonerskie24.com. W sklepie online można znaleźć hologramy doktoranckie większości uczelni wyższych w Polsce. W ofercie dostępne są aktualne hologramy na legitymacje doktoranckie z datą ważności 30.09.26 oraz z edycji archiwalnych.
Oryginalne hologramy doktoranckie ELD do celów kolekcjonerskich można znaleźć w antykwariatach i specjalistycznych sklepach online. Hologramy doktoranckie kolekcjonerskie można znaleźć na stronie: https://hologramykolekcjonerskie24.com/encyklopedia/legitymacja-doktorancka/
Cena hologramu doktoranckiego kolekcjonerskiego zależy od edycji, modelu oraz dostępności danego wzoru. Ceny hologramów na legitymację doktorancką zaczynają się już od 49 zł (edycje archiwalne). Aktualne hologramy ELD z datą 30.09.26 można nabyć w atrakcyjnej cenie 170 zł. Przy większych ilościach cena ustalana jest indywidualnie.
Ceny kolekcjonerskich hologramów doktoranckich wahają się od 49 zł (egzemplarze z poprzednich edycji np.30-09-24) do 170 zł (aktualna edycja z datą ważności 30-09-26). Niektóre egzemplarze można kupić w atrakcyjnych zestawach promocyjnych. Kolekcjonerzy, którzy chcą zakupić większość ilość naklejek dla doktorantów, mogą liczyć jeszcze na atrakcyjniejsze rabaty.
Tanie hologramy doktoranckie można kupić w specjalistycznych sklepach dla kolekcjonerów takich jak: https://hologramykolekcjonerskie24.com/encyklopedia/legitymacja-doktorancka/. Warto porównać ceny hologramów dla doktorantów i skorzystać z dostępnych promocji. Najdroższe są hologramy doktoranta z aktualnej edycji 30-09-26, z kolei egzemplarze archiwalne można kupić już od 49 zł lub w atrakcyjnych pakietach.
Hologram doktorancki typu ELD można bezpiecznie kupić w sklepach internetowych dla kolekcjonerów takich jak: Hologramykolekcjonerskie24.com sklep. Egzemplarze kolekcjonerskie są identyczne, jak te oryginalne wydawane w dziekanatach uczelni. Warto wiedzieć, że drukarnie, które współpracują z uczelniami, nie przyjmują zamówień od klientów indywidualnych, dlatego jedynym sposobem na powiększenie kolekcji o interesujący egzemplarz, jest zakup w specjalistycznym sklepie internetowym dla kolekcjonerów.
Tak, zakup hologramów doktoranckich do celów kolekcjonerskich jest w pełni legalny. Hologramy doktoranckie dostępne w sprzedaży online nie mogą być wykorzystywane w celu uzyskania chociażby zniżek dla doktorantów lub innych korzyści. Wykorzystywanie kolekcjonerskich hologramów doktoranckich niezgodnie z przeznaczeniem reguluje art. 270 Kodeksu karnego.
Tak, można legalnie kupić, tylko jeśli hologram doktorancki wykorzystywany jest do celów kolekcjonerskich lub jako rekwizyt w teatrze, czy filmie lub jako pamiątka.
Tak, sprzedaż i zakup kolekcjonerskich, pamiątkowych hologramów doktoranckich jest w pełni legalny, o ile służy celom kolekcjonerskim lub scenograficznym (np. film, teatr) oraz nie są używane, chociażby w celu uzyskania zniżek przysługującym doktorantom.
Tak, pod warunkiem że hologram traktowany jest jako pamiątka, egzemplarz kolekcjonerski lub element scenografii filmowej i teatralnej.
Kolekcjonowanie hologramów z legitymacji doktoranckiej jest w pełni legalne tak samo jak i sprzedaż. Posiadanie hologramów doktoranckich z legitymacji doktoranckiej jest całkowicie zgodne z prawem i staje się coraz popularniejszym hobby na miarę XXI wieku.
Posiadanie hologramów kolekcjonerskich jest całkowicie legalne, o ile, nie są one wykorzystywane jako autentyczne np. w celu uzyskania korzyści takich jak np.ulgi dla doktorantów.
Jest to możliwe jedynie przypadku wykorzystania legitymacji doktoranckiej i hologramu kolekcjonerskiego do celów hobbystycznych lub jako pamiątki czy rekwizytu w przedstawieniu teatralnym, czy filmie. Zatem można kupić i nakleić hologram doktorancki do legitymacji – ale zabronione jest posługiwanie się takim dokumentem jako autentycznym. Zakres odpowiedzialności karnej reguluje artykuł 270 kk.
Oryginalne hologramy doktoranckie są wydawane przez uczelnie wyższe, z kolei hologramy dla doktorantów kolekcjonerskie dostępne są jedynie w specjalistycznych sklepach internetowych dla filatelistów takich jak: https://hologramykolekcjonerskie24.com/encyklopedia/legitymacja-doktorancka/. Oryginalne hologramy na legitymację ELD potwierdzają status doktoranta; kolekcjonerskie zaś służą wyłącznie do powiększania kolekcji w albumie.
Hologramy doktoranckie kolekcjonerskie przeznaczone są dla pasjonatów, którym zależy na wysokiej jakości egzemplarzy, a także osób, które ukończyły studia III stopnia i chcą mieć pamiątkę z czasów nauki w szkole doktoranckiej (doktorskiej). Kolekcjonerskie hologramy doktoranckie są przeznaczone również dla osób zajmujących się scenografią w teatrach i filmach.
Oryginalne hologramy doktoranckie kolekcjonerskie dostępne na naszej stronie: HologramyKolekcjonerskie24.com nie są przeznaczone dla osób, którym nie zależy na wysokiej jakości wykonania i zgodności hologramu z obowiązującym wzorem. W związku z tym nasze hologramy doktoranckie spełnią najbardziej nawet wymagające oczekiwania konsumenckie. Naklejki na legitymacje doktoranckie kolekcjonerskie są dedykowane zwłaszcza osobom, które nazywają się detalistami i pasjonatami, dla których najmniejszy nawet mikro detal jest na wagę złota.
Kolekcjonerskie wersje hologramu doktoranckiego są wykonywane na podstawie wzorców autentycznych i odwzorowują kolorystykę, datę oraz numerację. Dobrej jakości kolekcjonerskie hologramy doktoranckie są praktycznie identyczne jak wydawane w dziekanatach, z tą różnicą, że mają wyłącznie charakter pamiątkowy i nie mogą być używane jako identyfikatory statusu doktoranta.
Oferowane hologramy kolekcjonerskie wykonane są z folii holograficznej specjalistyczną metodą nadruku laserowego. Posiadają:
- datę ważności w formacie dd-mm-rr (np.30-09-26) naniesioną techniką grawerowania laserowego, w taki sposób, aby nie zniszczyć wewnętrznej, metalowej warstwy trójwarstwowego hologramu,
- numer seryjny, składający się z pięciu losowych cyfr.
Kolekcjonerskie hologramy na legitymacje doktoranckie mają ponadto funkcję autodestrukcji (plastra miodu), co oznacza, że przy próbie ich odklejenia ulegają uszkodzeniu. Egzemplarze dla kolekcjonerów charakteryzują się szerokością 10mm, wysokością 9mm, grubością od 10 do 36 µm (mikronów), dzięki czemu są identyczne, jak egzemplarze wydawane w dziekanatach szkół doktorskich.
Fałszywy hologram doktorancki można rozpoznać, sprawdzając dokładnie jego wygląd i porównując z oryginalnym egzemplarzem. Należy zwrócić uwagę na:
– wymiary (szerokość 10mm, wysokość 9mm, grubość od 10 do 36 mikronów),
– format daty ważności dd-mm-rr np.(30-09-25),
– znak orła i znak RP wykonane w technologii 2D/3D,
– 5-cyfrowy numer porządkowy,
– zabezpieczenie przed ponownym naklejeniem w postaci plastra miodu, które świadczą o autentyczności hologramu doktoranta.
Oferowane u nas hologramy doktoranckie kolekcjonerskie są w pełni legalne i oryginalne.
Oryginalny hologram posiada charakterystyczne zabezpieczenia w postaci plastra miodu, laserowo nacinaną datę ważności i numer seryjny, znak RP, znak orła, wymiary 10mm x 9mm oraz holograficzną powierzchnię – podrobiony tego nie ma. Oferowane przez nas sklep hologramy doktoranckie kolekcjonerskie są identyczne jak oryginalne i spełnią oczekiwania każdego klienta.
Nie. Kolekcjonerski hologram doktorancki nie uprawnia do żadnych zniżek przysługujących doktorantom. Jest to produkt, który może być używany wyłącznie w celach pamiątkowych lub hobbystycznych.
Oryginalny hologram doktorancki posiada znak RP i znak, unikalny 5-cyfrowy numer seryjny, laserowo naniesioną datą ważności w formacie: dd-mm-rr (np.30-09-2025). Hologram na legitymację doktorancką wyróżnia się również holograficzną powierzchnią, niewielkimi rozmiarami: szerokość 10mm, wysokość 9mm oraz specjalnym zabezpieczeniem w postaci plastra miodu, które uniemożliwia odklejenie i ponowne naklejenie. Na tej podstawie można zweryfikować autentyczność hologramu doktoranckiego. Z reguły konieczne jest badanie pod mikroskopem.
Fałszowanie lub używanie podrobionego dokumentu (w tym legitymacji ELD lub hologramu doktoranckiego) jest przestępstwem z art. 270 Kodeksu karnego i może skutkować nałożeniem grzywny, ograniczeniem lub pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Wysokiej jakości hologramy doktoranckie kolekcjonerskie są praktycznie identyczne, jak te wydawane na uczelni i trudno je rozróżnić. Należy jednak pamiętać, że kolekcjonerskie hologramy dla doktorantów nie mogą być używane w celu korzystania z przysługujących doktorantom zniżek.
Tak, oryginalne hologramy mają zabezpieczenia przed ponownym naklejeniem, laserowo nacinaną datę ważności, numer seryjny, znak orła i znak RP. Autentyczne hologramy doktoranckie dostępne w trzech topowych wzorach, różniących się rozmieszczeniem daty ważności i numeru seryjnego. Z reguły różnice między oryginalnym, a podrobionym hologramem widać jedynie w badaniu mikroskopem.
Przypominamy, że oferowane przez nas hologramy doktoranckie mają wyłącznie charakter kolekcjonerski i nie mogą być używane jako autentyczne w żadnym wypadku. Choć wizualnie są zgodne z wzorami ministerialnymi, nie są dokumentem publicznym w rozumieniu prawnym, i ich użycie w nieuprawniony sposób (np. do zniżek) może skutkować konsekwencjami prawnymi zgodnie z art. 270 Kodeksu karnego. Kupując u nas, oświadczasz, że nabywasz produkt w celach kolekcjonerskich, filatelistycznych lub ekspozycyjnych, a nie do jakiegokolwiek użytku urzędowego.
Kolekcjonerski hologram doktorancki ma przezroczystą czcionkę. W chwili zakupu czcionka jest biała – czyli w kolorze blistra papieru na którym znajduje się sam hologram. Kolekcjonerski hologram ELD ma laserowo grawerowaną datę ważności, a po przyklejeniu, przybiera kolor płaszczyzny, na którą jest klejony. Dlatego hologramy doktoranckie przyklejone do legitymacji ELD mają kolor zielony – czyli kolor taki jaki ma sama legitymacja.
Biały nadruk jest związany z techniką produkcji hologramów kolekcjonerskich. Zastosowanie białego nadruku sprawia, że hologram przybiera postać klejonej płaszczyzny, co wpływa na estetyczny wygląd hologramu doktoranckiego do celów kolekcjonerskich. Data i numer seryjny wraz z czcionką są zawsze przezroczyste – więc będą miały kolor aktualnej płaszczyzny na której znajduje się naklejka doktorancka. Oczywiście po przyklejeniu hologramu np do legitymacji kolor czcionki będzie zielony. Wynika to ze struktury nadruku.
Posiadamy kolekcjonerskie hologramy doktoranckie większości uczelni wyższych w Polsce, m.in.Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Gdańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Śląski. Jeśli masz wątpliwość, czy posiadamy hologramy doktoranckie danej uczelni, skontaktuj się z nami, chętnie sprawdzimy dostępność.
Nie. Hologram doktorancki kolekcjonerski nie może być używany jako autentyczny. Jego przeznaczenie to:
- cele kolekcjonerskie,
- inscenizacje filmowe,
- prezentacje graficzne lub ekspozycyjne.
Użycie kolekcjonerskiego hologramu jako elementu prawdziwego dokumentu może skutkować odpowiedzialnością karną (art. 270 Kodeksu karnego).
Hologramy kolekcjonerskie doktoranckie są zazwyczaj oferowane jako przedmioty do celów kolekcjonerskich, hobbystycznych lub dekoracyjnych. Nie mają one mocy prawnej i nie mogą być używane do celów urzędowych, identyfikacyjnych ani jako elementy oryginalnych dokumentów.
Tak, jeśli hologram został uszkodzony przy pierwszym użyciu, skontaktuj się z nami w ciągu 48 godzin od dostawy. Rozpatrujemy każdą reklamację indywidualnie, zazwyczaj wysyłamy nowy egzemplarz lub zwracamy koszt.
Tak, zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, możesz odstąpić od zakupu w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki, bez podania przyczyny pod warunkiem, że hologram nie jest naklejony ani uszkodzony i znajduje się na oryginalnym nośniku. Zwrot kosztów realizujemy w ciągu do 5 dni roboczych od przyjęcia przesyłki zwrotnej.
Oferujemy różne modele (A, B, C) i edycje hologramów, jeśli masz wątpliwość, pokaż nam swoją legitymację kolekcjonerską (np. zamazaną) lub jej numer, a my dopasujemy najlepszy wariant. W galerii produktu znajdziesz zdjęcia i opisy, które pomogą Ci wybrać idealny model.
Odradzamy zakup hologramów doktoranckich z serwisów ogłoszeniowych (Amazon, Allegro, eBay, OLX, Ogłaszamy24, Etsy, Ceneo, Temu, AliExpress, Shein, Sprzedajemy.pl itd.) od nieautoryzowanych sprzedawców ze względu na brak gwarancji jakości, ryzyko zakupu podróbki lub nieaktualnego wzoru oraz brak możliwości reklamacji. Kupując na stronie: https://hologramykolekcjonerskie24.com/encyklopedia/legitymacja-doktorancka/ masz pewność legalności, jakości i wsparcia posprzedażowego.
Należy zwrócić uwagę na podejrzanie niską cenę, brak realnych zdjęć produktu oraz brak możliwości kontaktu i opinii na temat sprzedawcy. Kupując hologram doktorancki kolekcjonerski na stronie: Hologramykolekcjonerskie24.com sklep zyskujesz gwarancję wysokiej jakości hologramów doktoranckich, duży wybór egzemplarzy z edycji bieżących i archiwalnych oraz dogodny kontakt ze sprzedawcą, fachowe doradztwo i możliwość zwrotu.
Specjalizujemy się w sprzedaży kolekcjonerskich hologramów doktoranckich i studenckich, a przy tym sami jesteśmy kolekcjonerami, dlatego oferujemy tylko najwyższej jakości egzemplarze praktycznie takie same, jak te wydawane na uczelniach wyższych. Posiadamy hologramy większości uczelni wyższych w Polsce z bieżącej edycji, a także egzemplarze archiwalne. Realizujemy zamówienia 7 dni w tygodniu, 24h na dobę, oferujemy różne formy płatności i swobodną możliwość zwrotu towaru jeśli nie spełni oczekiwań. Jako nieliczni na rynku umożliwiamy odbiór osobisty towaru w Warszawie.
Aby zamówić oryginalne hologramy doktoranckie kolekcjonerskie najlepiej skorzystać z oferty sklepu dla kolekcjonerów pod adresem: https://hologramykolekcjonerskie24.com/encyklopedia/legitymacja-doktorancka/ gdzie można złożyć zamówienie online, mailowo, telefonicznie lub przez SMS 7 dni w tygodniu, 24h na dobę.
Oferujemy wygodne formy płatności: przelew online (Blik, PayU, InPost Mobile), za pobraniem u kuriera InPost oraz płatność gotówką przy odbiorze osobistym na terenie Warszawy.
Za hologramy doktoranckie możesz zapłacić korzystając z takich form jak: BLIK, PayU, InPost Mobile, płatność gotówka przy odbiorze osobistym na terenie Warszawy, a także płatność za pobraniem u kuriera lub w paczkomacie InPost.
Tak, oferujemy opcję wysyłki kurierem lub do paczkomatu InPost za pobraniem. Cennik płatności za pobraniem znajdziesz w zakładce formy dostawy: https://hologramykolekcjonerskie24.com/formy-dostawy/
Tak, umożliwiamy odbiór osobisty zamówionego hologramu na terenie Warszawy, po wcześniejszym umówieniu się i ustaleniu szczegółów.
Jeśli przesyłka nie dotarła w ustalonym przy zakupie terminie, skontaktuj się z nami sprawdzimy status przesyłki i złożymy reklamację u przewoźnika. W przypadku zaginięcia przesyłki wysyłamy nowy hologram doktorancki lub zwracamy koszty zakupu. Bezpieczeństwo Twojego zamówienia to nasz priorytet.
Tanie hologramy doktoranckie dostępne w serwisach ogłoszeniowych zwykle są niskiej jakości i różnią się od oryginalnych egzemplarzy kolekcjonerskich. Niska cena zwykle oznacza również brak możliwości zwrotu, czy reklamacji hologramu. Wybierając specjalistyczny sklep dla kolekcjonerów taki jak: https://hologramykolekcjonerskie24.com/encyklopedia/legitymacja-doktorancka/ zyskujesz pewność co do jakości hologramów doktoranckich oraz bezpieczeństwa zakupu.
Hologramy doktoranckie nie pokazują daty od kiedy obowiązuje hologram, tylko do kiedy. Przykładowo hologram doktorancki z datą ważności 30-09-25 obowiązuje do końca września 2025 roku. Data w takim formacie jest zupełnie normalna i zgodna z realnymi wzorcami używanymi na hologramach doktoranckich wydawanych na uczelniach wyższych.
Nie, kolekcjonerska legitymacja doktoranta to forma pamiątkowa, możesz umieszczać na niej tyle hologramów, ile chcesz. Dla przykładu niektórzy kolekcjonerzy dodają tylko jeden rocznik, a pozostali zbierają komplet hologramów dla doktorantów. np.od 2021 do 2025.
Wybór zależy od Ciebie, kolekcjonowanie hologramów ELD nie ma żadnych wymagań formalnych. Mamy praktycznie wszystkie roczniki hologramów doktoranckich do legitymacji – dobierzemy każdy model aby zawsze pasował do twojej kolekcji!
W takim przypadku zadzwoń do nas – poradzimy co najlepiej zrobić w takiej sytuacji. Bardzo często kolekcjonerzy kupują nową kolekcjonerską legitymację doktorancką, lub robią porządki w już posiadanej kolekcji. Mamy hologramy doktoranckie z wszystkich lat – pomożemy przemeblować Twoją kolekcję od a do z i w każdej sytuacji.
Klienci chwalą kolekcjonerskie hologramy doktoranckie dostępne na stronie: https://hologramykolekcjonerskie24.com/encyklopedia/legitymacja-doktorancka/ za realistyczne wykonanie zgodne z wzorami ministerialnymi, trwałość i jakość druku, estetykę i efekt 3D widoczny pod światłem, rzetelną obsługę i szybką wysyłkę. Naklejka ELD dla wielu to nie tylko gadżet, ale prawdziwa pamiątka z życia akademickiego lub możliwość realizacji pasji kolekcjonerskiej.
Tak, istnieją dedykowane grupy tematyczne i społeczności kolekcjonerów: fora filatelistyczne i numizmatyczne, czy prywatne grupy na Facebooku. W przypadku wątpliwości dotyczących kolekcjonerskich hologramów doktoranckich, skontaktuj się z nami: nie tylko sprzedajemy, ale przede wszystkim kolekcjonujemy hologramy dla doktorantów, dlatego mamy ogromną wiedzę na temat naklejek do legitymacji dla doktorantów.
Oferujemy możliwość zamówienia hologramów kolekcjonerskich większości uczelni w Polsce w trzech dostępnych wzorach (A, B, C). Możesz wybrać wzór interesującej Cię uczelni i zamówić hologram dla doktorantów kolekcjonerski z aktualnej lub archiwalnej edycji. W razie woli zakupu innego modelu niż na sklepie – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kolekcjonerów i oferujemy możliwość wymiany hologramów doktoranckich. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i szukamy najlepszych rozwiązań, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.
W takim przypadku najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie. Indywidualnie rozpatrzymy sprawę i wybierzemy najlepsze rozwiązanie. Zazwyczaj umożliwiamy wymianę błędnego hologramu doktoranckiego.
Różnice w kolorze, fakturze, nadruku czy rozmiarze hologramów doktoranckich należy zgłosić nam z chwilą otrzymania towaru. Wszelkie nieprawidłowości rozpatrzymy pozytywnie i fachowo doradzimy. Z reguły za symboliczną dopłatą lub gratisowo dodajemy egzemplarze archiwalne tak, aby móc zaktualizować kolekcję naszymi hologramami (u nas co sezon hologramy są 1:1 takie same, więc mamy zachowaną jednolitość kolekcji).
Tak, ponieważ są to naklejki różniące się formatem daty ważności oraz numerem seryjnym. Hologram studencki ma datę ważności np. 31-03-26 lub 31-10-26, hologram doktorancki zaś dla przykładu 30-09-26 lub 31-10-26. Hologramy ELD wydawane są raz na rok, zaś studenckie ELS dwa razy w roku. Hologramy doktoranckie różnią się od studenckich także numerem seryjnym: hologram dla doktorantów ma krótszy kod (5 cyfrowy) bo nie zawiera kodu uczelni (w przeciwieństwie do studenckiego).
Uczelniany hologram doktorancki jest niezwykle ciężko zdobyć z uwagi na to, iż są to druki ścisłego zarachowania na uczelniach.Taki hologram wydawany jest wyłącznie przez uczelnię osobom posiadającym status doktoranta. Dlatego idealnym rozwiązaniem są kolekcjonerskie hologramy doktoranckie, które jakością wykonania i wyglądem nie odbiegają od swoich oryginalnych odpowiedników, ale co ważne można je nabyć całkowicie legalnie, bezpiecznie i anonimowo chociażby na naszym sklepie: https://hologramykolekcjonerskie24.com/encyklopedia/legitymacja-doktorancka/
W przypadku braków w kolekcji hologramów na legitymację doktorancką skontaktuj się z nami. Sprawdzimy dostępność brakujących egzemplarzy i jak najszybciej uzupełnimy twoje braki w bardzo preferencyjnej cenie.
Oryginalny hologram doktorancki charakteryzuje się:
- niewielkimi rozmiarami: szerokość 10mm wysokość 9mm, grubość 10-36µm (mikronów),
- holograficzną powierzchnią,
- znakiem orła i znakiem RP w technologii 2D/3D,
- unikalnym numerem seryjnym, składającym się z 5 losowych cyfr,
- laserowo grawerowaną datą ważności,
- specjalnym zabezpieczenie w postaci plastra miodu, które sprawia, że przy próbie odklejenia, hologram ulega zniszczeniu.
Autentyczny hologram doktorancki dostępny jest w trzech najpopularniejszych na rynku polskim wzorach, różniących się rozmieszczeniem daty ważności i numeru porządkowego.
Tak, ponieważ ich wygląd ulega zmianie zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Przykładowo hologramy doktoranckie od edycji 30-09-20 posiadają 5-cyfrowy numer seryjny, co odróżnia je od egzemplarzy wydanych przed wprowadzeniem tego wymogu, gdzie występowała sama data ważności.
Hologramy doktoranckie ELD z lat 2000-2025 różnią się wyglądem i technologią druku. Najbardziej charakterystyczną zmianą jest dodanie numeru seryjnego (5 cyfr porządkowych) począwszy od edycji 30-09-2020. Od czasu obowiązywania numeru seryjnego dostępne są trzy podstawowe wzory hologramu (A, B, C), które różnią się rozmieszczeniem daty ważności i numeru porządkowego i są zgodne z aktualnymi wytycznymi Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 lipca 2023 poz.1422 w sprawie studiów doktorskich, dyplomów habilitacyjnych i legitymacji doktoranta, na podstawie art. 181 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r.poz. 742,1088 i 1234).
Tak, szczególnie hologramy doktoranckie z prestiżowych uczelni takich jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wśród kolekcjonerów wysoko cenione są także kompletne zestawy hologramów doktoranckich z poszczególnych szkół doktorskich.
Największą popularnością cieszą się hologramy z aktualnej edycji 30-09-26, a także egzemplarze archiwalne, zwłaszcza pierwsze posiadające numer seryjny, a także naklejki doktoranckie prestiżowych uczelni takich jak: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu czy chociażby Vistula.
Hologramy z edycji archiwalnych dostępne są już od 49 zł, z kolei egzemplarze z aktualną datą hologramu dla doktorantów 30.09.26 można kupić w cenie 170 zł.
Dla większości kolekcjonerów pełne zestawy z danego roku mają większą wartość kolekcjonerską, dla innych bardziej istotne są hologramy poszczególnych uczelni. Wszystko zależy od rodzaju prowadzonych zbiorów i indywidualnych zainteresowań.
Rodzaj zbiorów zależy od indywidualnych preferencji kolekcjonerów. Najczęściej kolekcjonowane są hologramy doktoranckie jednej, wybranej i wymarzonej uczelni. Zdarza się również, że kolekcjonerzy poszukują wybranej edycji hologramu na legitymację doktorancką np. 30-09-25 z innych uczelni wyższych.
Hologramy doktoranckie najlepiej przechowywać w specjalistycznych, twardych albumach kolekcjonerskich. Zalecane jest przechowywanie hologramów w suchym, chłodnym miejscu bez kontaktu z wilgocią lub kurzem.
Tak: z uwagi na specjalistyczną folię PCV i proces produkcji, hologramy doktoranckie wykazują odporność na promieniowanie UV i szeroki zakres temperatur(od – 30 do +45 stopni Celsjusza). Nie zaleca się jednak dłuższej ekspozycji na działanie wilgoci i skrajnych temperatur ze względu na ryzyko blaknięcia kolorów.
Zalecane jest czyszczenie hologramów na sucho najlepiej ściereczką z mikrofibry bez użycia detergentów, rozpuszczalników i alkoholu. Nie należy zbyt mocno trzeć, żeby nie uszkodzić powierzchni hologramów. Stosowanie się do tych zasad pozwoli dłużej cieszyć się estetycznie wyglądającymi egzemplarzami w Twojej kolekcji.