Skip to main content

Immatrykulacja

 Immatrykulacja


Co to jest immatrykulacja?

Immatrykulacja to uroczystość, podczas której studenci są włączani do grona studentów danej uczelni. Jest to wyjątkowe wydarzenie na którym zbiera się cała władza uczelni. Odbywa się w najbardziej reprezentacyjnej sali uczelni. Podczas tej uroczystości władze uczelni witają nowych studentów oraz wygłaszają powitalne wykłady. Immatrykulacja zaprasza wszystkich studentów, którzy chcą wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu dla środowiska akademickiego.

Kiedy odbywa się immatrykulacja?

Immatrykulacja odbywa się na początku roku akademickiego, czyli w październiku. Każda uczelnia wyznacza swój termin, ale zazwyczaj uroczystość odbywa się na początku miesiąca. Informacja o dacie immatrykulacji często jest podawana przy odbieraniu decyzji o wpisaniu kandydata na listę studentów. Wydarzenie jest również ogłaszane na stronach internetowych uczelni.

Czy student po immatrykulacji dostaje legitymację studencką?

Immatrykulacja może odbyć się nawet pod koniec października, a status studenta jest aktywny od początku miesiąca, dlatego też legitymacja musi być wydana przed immatrykulacją. Oznacza to, że student przed immatrykulacją może korzystać z przywilejów wynikających z posiadania legitymacji studenckiej. Immatrykulacja tylko symbolicznie przyjmuje studentów w mury uczelni, ponieważ decyzja o przyjęciu na studia zapada dużo wcześniej. Osoby, które nie mogą się doczekać swojej legitymacji lub chcą powspominać studenckie czasy oraz immatrykulację mogą zacząć kolekcjonować naklejki z hologramami ELS.

Hologram na ELS 31-10-18 – kup teraz do kolekcji!

 


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!