Skip to main content

Katowice: SUM

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY W KATOWICACH

SUM Katowice hologramy na legitymacje

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY SUM – KATOWICE

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (SUM) to publiczna szkoła wyższa o profilu medycznym. Posiada akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej na kształcenie na kierunkach lekarskich, farmacji, analityki medycznej, biotechnologii, kosmetologii, zdrowia publicznego, pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii. Certyfikat Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych pozwala uczelni na kształcenie studentów także w języku angielskim. Uniwersytet składa się z 5 wydziałów, które oferują studia stacjonarne jak i niestacjonarne. Obecnie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym studiuje ponad 10 tysięcy studentów.

OFERTA DYDAKTYCZNA SUM

Pięć wydziałów,z których składa się Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach to jednostki zlokalizowane zarówno w Katowicach jak i innych miejscowościach. Są to: Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Wydział Lekarski in Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, oraz Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu. Uczelnia rozwija współpracę międzynarodową – uczestniczy w programie wymiany studentów, doktorantów i nauczycieli akademickich. Obecnie ma podpisanych 60 porozumień uniwersytetami medycznymi z takich krajów jak: Włochy, Holandia, Turcja czy Francja. Uniwersytet uczestniczy też w wielu wieloośrodkowych programach badań klinicznych oraz międzynarodowych projektach badawczych. Na bazę dydaktyczną i kliniczną uczelni składa się ponad 260 jednostek organizacyjnych. SUM posiada też 5 samodzielnych publicznych szpitali klinicznych.

PROCES REKRUTACYJNY

Rejestracja na studia odbywa się przez internet – za pomocą specjalnego systemu rekrutacji on-line. Wszelkie informacje na temat ścieżki rekrutacyjnej na SUM dostępne są na stronie internetowej uczelni. Znaleźć można tam zarówno opis kierunków oferowanych przez SUM, wymagania niezbędne do zakwalifikowania się na studia oraz harmonogram rekrutacji.

ELS – ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA

ELS – Elektroniczna Legitymacja Studencka to dokument potwierdzający status studenta oraz jego tożsamość. Na karcie zakodowane są także informacje o przysługujących studentowi uprawnieniach. Legitymacja ELS może pełnić funkcję karty bibliotecznej, daje możliwość korzystania z BCW – Bezobsługowego Centrum Wydruku SUM i daje możliwość  sprawdzania obecności na zajęciach w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY SUM KATOWICE – NOWOCZESNA UCZELNIA KSZTAŁCĄCA PRZYSZŁYCH LEKARZY

O tym jak dużym zainteresowaniem cieszą się w Polsce studia o kierunkach medycznych może świadczyć ilość uczelni wyższych, których głównym celem jest kształcenie przyszłych lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, stomatologów i podobnych zawodów. Jedną z takich uczelni jest Śląski Uniwersytet Medyczny, którego siedziba znajduje się w Katowicach. SUM jest państwową szkołą wyższą i posiada akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej, która pozwala kształcić studentów na kierunkach lekarskich, farmacji, analityki medycznej, biotechnologii, kosmetologii, zdrowia publicznego, pielęgniarstwa, położnictwa, czy fizjoterapii. Zarówno te, jak i pozostałe kierunki dostępne są w ramach pięciu wydziałów, w tym również wydziałów zamiejscowych znajdujących się w: Sosnowcu, Zabrzu i Bytomiu. Uczelnia może pochwalić się także posiadaniem Certyfikatu Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych, umożliwiającego na kształcenie studentów w języku angielskim.

Z zarejestrowanych w systemie uczelni, ważnych legitymacji studenckich els wynika, że na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach studiuje obecnie ponad 10 tysięcy osób. Studenci, oprócz szerokiej oferty dydaktycznej przygotowanej przez SUM, licznie uczestniczą w wielu wieloośrodkowych programach badań klinicznych oraz międzynarodowych projektach badawczych. Cenne doświadczenie zbierają również poprzez praktyki w pięciu samodzielnych, publicznych szpitalach klinicznych, które znajdują się w posiadaniu Uniwersytetu. Dodatkowo zarówno studenci, doktoranci, jak i wykładowcy mogą również korzystać z międzynarodowych wymian. Jest możliwe dzięki stale rozwijającej się współpracy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z zagranicznymi uczelniami. Obecnie katowicka uczelnia podpisała 60 porozumień z uniwersytetami medycznymi z: Włoch, Holandii, Turcji oraz Francji.

JAKA FUNKCJĘ PEŁNIĄ HOLOGRAMY NA LEGITYMACJĘ STUDENCKĄ ELS ŚLĄSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO (SUM KATOWICE)?

Do 2006 roku, na polskich uczelniach wyższych każdy student posiadał papierowe legitymację studenckie. O jej ważności świadczyły przybijane co semestr pieczątki danej uczelni. Dokładnie 14 lat temu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wprowadzona została Elektroniczna Legitymacja Studencka. Dotychczasowy papierowy dokument zastąpiła plastikowa karta, o wielkości karty płatniczej. W bardzo w krótkim czasie od wprowadzenia zmian, studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego byli już wyposażeni w nowoczesne legitymacje.

ELS wyposażona jest w specjalny chip stykowy oraz bezstykowy interfejs. Dzięki temu, może być ona wykorzystywana również jako karta biblioteczna, a nawet jako bilet komunikacji miejskiej. Podobnie jak papierowe, tak samo i plastikowe dokumenty upoważniają studenta do korzystania z wielu zniżek. Najważniejsze jest jednak, żeby legitymacja studencka posiadała aktualny hologram.

Czym zatem jest hologram i jaką funkcję on spełnia? Jest to specjalna naklejka na legitymację studencką, która zastąpiła stare pieczątki. Wydawane są one przez dziekanat i przedłużają ważność legitymacji o kolejny semestr akademicki. Hologramy, które przyklejamy na tylnej stronie dokumentu, wykonane są ze specjalnej folii i zawierają znaczek orła i RP oraz datę ważności. Dodatkowo od początku obecnego roku akademickiego (2019/2020) na znaczkach wprowadzony został jeden element, mianowicie numer seryjny, zawierający kod danej uczelni.

WEJDŹ W POSIADANIE PAMIĄTKI Z CZASÓW NAUKI NA ŚLĄSKIM UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM – ZAMÓW NAKLEJKĘ NA LEGITYMACJĘ STUDENCKĄ SUM KATOWICE DLA KOLEKCJONERÓW

Do obowiązków osób chcących przystąpić do obrony pracy dyplomowej, na zakończenie nauki w szkole wyższej, należy rozliczyć się z uczelnią poprzez kartę obiegową. Jednym z wymienionych w niej zadaniem jest zwrócenie legitymacji studenckiej. Osoby chcące zostawić sobie jakąś pamiątkę z czasów studenckich próbują odkleić znajdujące się na odwrocie legitymacji naklejki els. Niestety te znaczki są przeznaczone do jednorazowego użytku, dlatego w momencie próby odklejenia zostają one uszkodzone.

Dla osób, chcących wejść w posiadanie pamiątki z czasów nauki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, mamy lepszą propozycję. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się najwyższej jakości kolekcjonerskie hologramy na legitymację studencką els. Znajdziecie tam zarówno archiwalne, jak i najnowsze egzemplarze związane ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!