Skip to main content

Kraków: AGH

AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA IM. STANISŁAWA STASZICA W KRAKOWIE – AGH KRAKÓW

 AGH Kraków hologramy kolekcjonerskie ELS

AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA IM. STANISŁAWA STASZICA W KRAKOWIE – PODSTAWOWE INFORMACJE O AGH KRAKÓW JAK I O HOLOGRAMACH KOLEKCJONERSKICH NA LEGITYMACJE ELS

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (AGH Kraków) to największa polska uczelnia techniczna, która utworzona została w 1919 roku. Corocznie zajmuje najwyższe miejsca w rankingach szkół wyższych. W 2018 roku została umieszczona na drugim miejscu wśród uczelni technicznych w rankingu „Perspektyw” 2018.
Uczelnia uważana jest za jedną z najlepszych i najbardziej nowoczesnych w Polsce. Obecnie, AGH w swoich murach kształci prawie 30 tysięcy studentów.

HISTORIA KRAKOWSKIEJ AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ W KONTEKŚCIE KOLEKCJONERSKICH NAKLEJEK ELS

Pomysł utworzenia akademii mającej początkowo kształcić inżynierów górników i hutników zatwierdził w 1913 r. sam cesarz Franciszek Józef I.  Niestety, choć pierwszy rok akademicki mógł rozpocząć się już w 1914 roku, uniemożliwił to wybuch I Wojny Światowej. Dopiero po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 wznowiono rozmowy na temat uruchomienia Akademii Górniczo-Hutniczej na krakowskiej ziemi. Ciężko określić, czy podczas uroczystego mianowania pierwszych profesorów 1 maja 1919 r. Naczelnik Państwa Józef Piłsudski zdawał sobie sprawę, że rozpoczyna historię jednej z najlepszych polskich uczelni.  Ceremonia otwarcia Akademii Górniczej (zmiana nazwy na Akademię Górniczo-Hutniczą miała miejsce w 1949 roku) z udziałem Józefa Piłsudskiego odbyła się 20 października 1919 r. w auli równie renomowanej dziś uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po ponad 100 latach AGH jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych uczelni w Polsce i Europie, a gadżety z jej logo jak koszulki, skarpetki, długopisy czy hologramy kolekcjonerskie na legitymację studencką ELS rozchodzą się jak świeże bułeczki.

CO OFERUJE AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA AGH W KRAKOWIE?- NAJNOWSZE NAKLEJKI ELS STUDENCKIE KOLEKCJONERSKIE 2020/2021!

Wykształcenie techniczne zdobyte w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie wprowadza absolwentów w krąg najlepszych specjalistów w kraju, a hologram ELS z AGH na legitymacji z pewnością podnosi morale jego posiadacza. Trzeba wiedzieć, że AGH oferuje 62 kierunki na studiach pierwszego stopnia oraz 52 kierunki na studiach stopnia drugiego. Możliwych do wyboru jest ponad 200 specjalności na 16 różnych wydziałach. W ramach 16 kierunków prowadzone jest kształcenie w całości w języku angielskim. Uczelnia bierze udział w licznych badaniach naukowych z zakresu obszarów naukowych takich jak: technologie informacyjne, środowisko i zmiany klimatyczne, energia i jej zasoby, górnictwo czy inżynieria elektryczna. AGH rozwija także współpracę międzynarodową – ma podpisanych 267 umów generalnych z uczelniami w różnych zakątkach świata. Dzięki AGH studenci mogą skorzystać z wymiany międzyuczelnianej w ramach programu Erasmus+ oraz uzyskać podwójny dyplom ukończenia studiów II oraz III stopnia. Obecnie AGH jest stroną 26 umów o podwójnym dyplomowaniu z uczelniami zagranicznymi. Choć z założenia AGH Kraków jest uczelnią techniczną, to legitymacja studenta akademii dostępna jest także dla osób z umysłem bardziej humanistycznym – mogą one kształcić się na takich kierunkach jak kulturoznawstwo, socjologia czy informatyka społeczna.

AGH – REKRUTACJA CZYLI SŁÓW PARĘ DLA BYŁYCH I PRZYSZŁYCH POSIADACZY LEGITYMACJI STUDENCKIEJ LUB DOKTORANCKIEJ WRAZ Z NAKLEJKĄ NA LEGITYMACJĘ ELS DLA AKADEMII GÓRNICZO HUTNICZEJ

Aby rozpocząć proces rekrutacji na AGH należy zarejestrować się oraz złożyć deklarację na studia w systemie internetowym e-Rekrutacja. Zakwalifikowanie kandydata na studia zależy od uzyskanych wyników maturalnych i osiągnięć ponadprogramowych. Szczegółowy opis warunków i trybu rekrutacji na AGH opisany jest na stronie internetowej uczelni. Trzeba jednak pamiętać, że legitymacje studenckie uczelni dostaną tylko najlepsi, którzy przeszli etap rekrutacji. Jeśli natomiast wystarczy nam świadomość posiadania hologramu kolekcjonerskiego czyli naklejki ELS – tak by nacieszyć oko, zakupić ją można poprzez stronę oferującą naklejki na legitymacje studencka kolekcjonerskie ELS. Czym jednak w zasadzie jest legitymacja studencka? Jak ją otrzymać?

LEGITYMACJA STUDENCKA ORAZ HOLOGRAMY ELS DLA AGH- JAK JĄ ZDOBYĆ? – WSZYSTKO O CZYM MUSISZ WIEDZIEĆ

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS, to karta która potwierdza tożsamość studenta. Aby ją uzyskać, po zakwalifikowaniu się na studia, należy wnieść opłatę w wysokości 17 zł. Legitymacja ELS jest ważna przez okres jednego semestru i po jego zakończeniu należy dokonać prolongaty w CKE – Centrum Kart Elektronicznych. Legitymacja upoważnia studentów do korzystania z ulg ustawowych przeznaczonych dla studentów. Na legitymacji ELS może być aktywowana również KKM – Krakowska Karta Miejska. Na swoja legitymację otrzymasz również specjalną naklejkę studencką – hologram ELS Kraków, zostanie ona wydana w dziekanacie uczelni.

AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA – STUDENCKIE ŻYCIE SENSTYMENTALNE DLA POSIADACZY NAKLEJEK NA LEGITYMACJE STUDENCKĄ ELS AGH KRAKÓW

O tym, że studenci krakowskiej AGH są dobrze kształceni nie trzeba nikogo przekonywać, o tym, że są kreatywni świadczy choćby historia trzech mieszkańców akademika, którzy w swoim malutkim pokoju zmieścili… jacuzzi. I choć nie jest to postawa do naśladowania, to jednak pokazuje, jak wielkie pokłady kreatywności drzemią w pokoleniu krakowskiej Akademii. Dla kolegów kreatywnych studentów jak i osób, które ukończyły już AGH z pewnością doskonałą pamiątką okazać się może hologram do legitymacji studenckiej. Jest to stały element legitymacji podczas toku nauczania, jednak po opuszczeniu murów uczelni można dodatkowo zdobyć kolekcjonerskie naklejki na legitymacje z różnych lat – archiwalne jak i z datą ważności do 31 marca 2020 roku. O zapotrzebowaniu na naklejki kolekcjonerskie świadczą wyszukiwania w internecie takie jak: “legitymacja studencka kupie”, “naklejki na legitymacje studencką allegro”, czy “hologram allegro” i “hologram cena”. Osoby, którym zależy więc na posiadaniu w swojej kolekcji hologramu na legitymację z numerem seryjnym odpowiadającym krakowskiej AGH, mogą bez problemu ją zakupić już dziś.

HOLOGRAM NA LEGITYMACJĘ STUDENCKĄ KRAKÓW

Hologram na legitymację studencką Kraków, identycznie jak na każdej uczelni w każdym mieście, jest niezbędnym elementem na legitymacji. Potwierdza aktualność dokumentu. Aktualnie obowiązuje naklejka ELS z datą 31-03-2020. Każda legitymacje studencka musi posiadać hologram, bez niego dokument uznawany jest za nieważny. Pamiętaj więc, by po otrzymaniu legitymacji udać się po hologram, podobnie też nie zapomnij o jego aktualizacji co semestr.

HOLOGRAM, LEGITYMACJA STUDENCKA I DOKTORANCKA AGH A PRAWO

Zgodnie z prawem, każdy student uczelni w całej Polsce, łącznie z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, ma prawo posiadać i korzystać z hologramu na legitymację studencką, który upoważnia go do różnego rodzaju ulg i daje określone prawa. Osoby, które jednak chciałyby kolekcjonować hologramy na legitymacje studencką nie muszą się niczego obawiać. Hologram kolekcjonerski w postaci przypominającej naklejkę na legitymacje studencką jest zupełnie legalny. Mimo, że jest nie do odróżnienia od naklejki ELS, służy przecież celom kolekcjonerskim. Nie jest to w końcu legitymacja studencka, kupno której jest niezgodne z prawem, a jedynie hologram w postaci naklejki na legitymację. Aktualna seria wydawnicza naklejek ELS powiększyła się o modele z ważnością do 31.03.2020, jednak posiadamy także naklejki archiwalne – skarb dla kolekcjonera z klaserem na hologramy na legitymację studencką.


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!