Skip to main content

Legitymacja szkolna

Legitymacja szkolna – do czego służy?

Legitymacja szkolna jest to dokument potwierdzający status bycia uczniem danej szkoły. Dokument uprawnia ucznia do korzystania z przysługujących mu zniżek na komunikację autobusową i przejazdy kolejowe. W przypadku, kiedy osoba jest nieletnia i nie posiada dowodu osobistego legitymacja może być dokumentem potwierdzającym tożsamość dziecka. Legitymacja ma formę papierowego kartonika. Na dokumencie znajdują się podstawowe dane ucznia, jego zdjęcie oraz własnoręczny podpis, a także informacje do jakiej szkoły uczęszcza. Na odwrocie karty są miejsca na pieczątkę szkoły, która potwierdza ważność i autentyczność dokumentu.

Uszkodzona legitymacja szkolna

Bardzo łatwo jest zniszczyć legitymację, ponieważ wykonana jest z dość cienkiego papieru, który nie jest trwały. Uczniowie szkół podstawowych nierzadko zazdroszczą nie tylko zabawy z hologramami, ale także plastikowej legitymacji studenckiej, która jest zdecydowanie trwalsza i wytrzymała na uszkodzenia. ELS jest to świetne rozwiązanie, dodające komfortu w przechowywaniu dokumentów.  Problemem jest również to, że nawet kilka kropel wody mogą rozmyć pieczątkę, a nawet datę ważności dokumenty. Studenci nie mają takich problemów, ponieważ na ELS są hologramy, a taka nalepka ELS nie ulegnie rozmazaniu nawet po zanurzeniu dokumentu w wodzie. Nalepka na legitymację to rewolucyjne rozwiązanie.

Kolekcjonowanie legitymacji

Począwszy od szkoły podstawowej, a skończywszy na studiach czy nawet na doktoracie można uzbierać pokaźną kolekcję legitymacji. Dokumenty potwierdzające określony status są zdecydowanie ciekawsze podczas studiów. Zamiast tradycyjnej pieczątki mamy na odwrocie karty złoty znaczek, czyli naklejkę ELS. Jest wielu pasjonatów – filatelistów, którzy oprócz dokumentów kolekcjonują trójwymiarowe znaczki, umieszczając je w specjalnych klaserach.

Nalepka na legitymację stuencką – zobacz więcej i załóż kolekcję!


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!