Skip to main content
Studentowi przysługują zniżki na legitymację studencką

Zniżki studenckie a legitymacja, jak oszczędzić dzięki niej

Zniżki studenckie z legitymacją studencką pozwalają sporo oszczędzić

Czas studiów jest jednym z najbardziej pamiętliwych okresów w naszym życiu. Nowi ludzie, nowe miasto, nowe kierunki i możliwości. Jednak większość młodych ludzi zastanawia się czy rozpoczęcie studiów to dobry pierwszy krok po zdanej maturze. Czy warto poczekać na lepszy pomysł na życie? Czujesz się niezdecydowany? Zapewne nie jesteś świadom tego, ile korzyści przynoszą studia. Otóż jednym z nich jest ogromny zestaw zniżek studenckich np. zniżkowe bilety ZTM, intercity zniżki, bilety zniżkowe PKP i ulga na bilety studenckie w wielu innych dziedzinach. Ulgi te stanowią znaczące ułatwienie dla młodych ludzi wchodzących w dorosłe i samodzielne życie. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się o tym więcej.

Legitymacja i hologram ELS a zniżki studenckie

Jedną z podstaw dorosłego życia jest usamodzielnienie. Jednakże dla młodych ludzi jest to pewne wyzwanie, które wiąże się z posiadaniem dużego budżetu finansowego, który pozwoli na dostatnie bądź chociażby normalne, niezależne życie. Przeprowadzka do nowego miasta, wyżywienie plus inne codzienne potrzeby nie są towarem najtańszym. Dobrze więc posiadać zniżki, które ułatwią nam pierwszy krok. Rozpoczęcie nauki na uniwersytecie w każdym mieście w Polsce, między innymi w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu wiąże się z posiadaniem legitymacji studenckiej, a wraz z nią przyklejonego hologramu ELS. Jest to pewna przepustka do wielu ulg płatniczych takich jak połowy ceny za bilet komunikacji miejskiej (zniżka ZTM), PKP zniżka studencka, zniżki PKS studenckie, a także zniżki handlowe w barach mlecznych, kawiarniach, klubach lub teatrach. Warunkiem uzyskania rabatu jest okazanie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej z ważną datą hologramu na jej odwrocie.

Zniżki studenckie można wykorzystać podczas roku akademickiego korzystając z tańszych przejazdów komunikacją miejską, biletów do kin, muzeów, teatrów, a także rabatów w klubach, restauracjach i księgarniach. Posiadanie legitymacji studenckiej to także ogromne możliwości taniego podróżowania. 51% zniżki na przejazdy PKP, rabaty w hotelach, pensjonatach, obiektach turystycznych, lokalach gastronomicznych sprawiają, że z łatwością zorganizujesz niezapomniane wakacje nie rujnując portfela. Dodatkowo, zniżki studencie obowiązują w wielu prywatnych firmach usługowych i handlowych, dzięki którym można zaoszczędzić na prowadzeniu konta bankowego, zajęciach sportowych czy zakupie książek, płyt lub bilecie na festiwal muzyczny lub filmowy. Zniżki studenckie to realne oszczędności i doskonały sposób na rozwój zainteresowań.

Ciężkie rozstanie ze zniżką studencką

Absolwentom studiów wyższych ciężko jest rozstać się z udogodnieniami jakie posiadał podczas czasu nauki. Było to na tyle wygodne, iż z ogromną trudnością jest się przestawić na normalny tryb życia, gdzie za wszystko co wcześniej posiadało ulgi, należy płacić standardową cenę. Skutkiem tego kontynuują naukę, przedłużając własną legitymację oraz przy okazji dokształcając się zdobywając większe umiejętności i wiedzę, która pozwoli na zdobycie lepszej pozycji zawodowej w przyszłości. Absolwenci chcąc wkroczyć na rynek pracy zazwyczaj wybierają lżejszy i mniej wymagający kierunek studiów, który równoznacznie pozwoli na kontynuowanie korzystania z ulg studenckich. Zapisując się na bezpłatne uczelnie, należy uiścić wpisową kwotę w wysokości 80 złotych, a następnie opłacić wydanie kolejnej Elektronicznej Legitymacji Studenckiej, jednakże w wielu przypadkach jest to niekonieczne, gdyż jeśli rozpoczyna się naukę na tej samej uczelni co poprzednio, wystarczy tylko wpłata wpisowego i zgłoszenie się do dziekanatu po wydanie ważnego hologramu ELS świadczącego o kolejnym toku studiów.

Ulga na przejazdy komunikacją miejską i zniżki PKP – transport miejski zniżki, ulgi na pociągi

Zniżki studenckie są ważne z legitymacją i hologramem els.
Bilety zniżkowe PKP i komunikacja miejska, ulgi na legitymację studencką

Korzystając z legitymacji i ważnego hologramu ELS otrzymujesz ogromne możliwości zniżek. Jedną z nich jest zniżka na pociąg, czyli bilet studencki PKP (ulga ta obowiązuje do 26 r. życia) a także przejazd komunikacją miejską (np. ZTM zniżki) z ulgą w wysokości 50 procent. Każdy jest świadom, iż bilet nie jest rzeczą najtańszą. Często dochodzi do frustracji, gdyż kurs o małym dystansie kosztuje nas więcej niż powinien. Posiadając legitymację wraz z ważnym hologramem ELS za każdy bilet płaci się połowę ceny. W przypadku kart miejskich np. w Warszawie, gdzie miesięczne nieograniczone przejazdy w obszarze miasta kosztują 110 zł, student z legitymacją zapłaci 55 zł, bądź w Krakowie koszt normalnego biletu wynosi 46 zł, a ulgowego 23 zł. Jest to kolosalna różnica, szczególnie iż opłaty za życie nie są najmniejsze, a możliwość oszczędzenia jest ogromnym ułatwieniem.

Studia a ubezpieczenie zdrowotne?

Zapisanie się na studia posiada jeszcze jedną, ogromną korzyść. Dzięki temu przez cały okres nauki dostajemy możliwość darmowego ubezpieczenia zdrowotnego we wszystkich placówkach NFZ w Polsce. Jest to potwierdzone ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 roku, która informuje o bezpłatnych świadczeniach opieki zdrowotnej ze środków publicznych. W konsekwencji dostajesz niezliczoną możliwość nieodpłatnego leczenia we wszystkich publicznych placówkach kiedy tylko tego potrzebujesz.

Rozpoczęcie studiów, legitymacja z ważnym hologramem na legitymację ELS to najlepszy sposób na oszczędność i korzystanie ze zniżek do 26 roku życia, a z niektórych bez ograniczeń wiekowych. Szkoda nie skorzystać z tak atrakcyjnej okazji.


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!