Skip to main content

Otrzęsiny

Czym są otrzęsiny studenckie?

Studia to nie tylko czas wytężonej nauki, to zazwyczaj najlepiej wspominany okres w życiu każdego, kto je ukończył. Na myśl o studiach często wracają wspomnienia młodości, zawiązywanych znajomości oraz imprez, na których można było się legalnie bawić. Takie wspomnienia zapewniają otrzęsiny. Organizowane na pierwszym roku, najczęściej w pierwszym semestrze, mają przywitać nowych studentów. Można je określić jako rytuał przejścia dla nowych kolegów i koleżanek. Różne zabawy i zadania mają sprawić, że nowi studenci poczują się lepiej w nowym otoczeniu.

Kto może przyjść na otrzęsiny?

Otrzęsiny są najczęściej organizowane przez konkretny wydział i tylko dla jego studentów. Wtedy na imprezę mogą wejść tylko studenci danego wydziału. Jednak czasami są organizowane np. wielkie otrzęsiny sggw. Wtedy bawi się cała uczelnia. Wejścia dla osób, które nie studiują na danej uczelni mogą być płatne. Otrzęsiny są zwykle organizowane w klubach. Dla studentów, którzy przechodzą otrzęsiny, mogą być przewidziane zniżki, np. na alkohol.

Czy legitymacja studencka jest potrzebna na otrzęsinach?

By wejść na otrzęsiny zazwyczaj trzeba udowodnić, że jest się studentem danej uczelni. Takim dowodem jest właśnie legitymacja studencka. Trzeba jednak być czujnym, by podczas zabawy nie zgubić legitymacji. Osoby, które już skończyły studia, ale nadal dobrze wspominają ten okres, mogą zacząć kolekcjonować hologramy ELS. Jest to idealny sposób, by przypomnieć sobie studenckie czasy.

Hologramy ELS 31.10.2018 – kup teraz w okazyjnej cenie!

 


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!