Skip to main content

Otrzęsiny

Czym są otrzęsiny studenckie?

Studia to nie tylko czas wytężonej nauki, to zazwyczaj najlepiej wspominany okres w życiu każdego, kto je ukończył. Na myśl o studiach często wracają wspomnienia młodości, zawiązywanych znajomości oraz imprez, na których można było się legalnie bawić. Takie wspomnienia zapewniają otrzęsiny. Organizowane na pierwszym roku, najczęściej w pierwszym semestrze, mają przywitać nowych studentów. Można je określić jako rytuał przejścia dla nowych kolegów i koleżanek. Różne zabawy i zadania mają sprawić, że nowi studenci poczują się lepiej w nowym otoczeniu.

Kto może przyjść na otrzęsiny?

Otrzęsiny są najczęściej organizowane przez konkretny wydział i tylko dla jego studentów. Wtedy na imprezę mogą wejść tylko studenci danego wydziału. Jednak czasami są organizowane np. wielkie otrzęsiny sggw. Wtedy bawi się cała uczelnia. Wejścia dla osób, które nie studiują na danej uczelni mogą być płatne. Otrzęsiny są zwykle organizowane w klubach. Dla studentów, którzy przechodzą otrzęsiny, mogą być przewidziane zniżki, np. na alkohol.

Czy legitymacja studencka jest potrzebna na otrzęsinach?

By wejść na otrzęsiny zazwyczaj trzeba udowodnić, że jest się studentem danej uczelni. Takim dowodem jest właśnie legitymacja studencka. Trzeba jednak być czujnym, by podczas zabawy nie zgubić legitymacji. Osoby, które już skończyły studia, ale nadal dobrze wspominają ten okres, mogą zacząć kolekcjonować hologramy ELS. Jest to idealny sposób, by przypomnieć sobie studenckie czasy.

Hologramy ELS 31.10.2018 – kup teraz w okazyjnej cenie!