Skip to main content

Poznań: UMP

UNIWERSYTET MEDYCZNY IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU

UMP Poznań hologramy kolekcjonerskie

UNIWERSYTET MEDYCZNY W POZNANIU – UMP

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (UMP) jest uczelnią publiczną o profilu medycznym, która powstała w 1950 roku. Bazą dla utworzenia uniwersytetu był Wydział Lekarski i Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Poznańskiego. Obecnie, strukturę uczelni stanowią 4 wydziały: dwa o profilu lekarskim, Wydział Farmaceutyczny oraz Wydział Nauk o Zdrowiu. UMP współpracuje z 7 szpitalami klinicznymi w Poznaniu. Nauki na Uniwersytecie Medycznym pobiera aktualnie prawie 7 tysięcy studentów. Korzystają oni z elektronicznych legitymacji studenckich, a w dziekanacie mogą odebrać hologram els Poznań, czyli naklejkę na legitymację, która potwierdzi status studencki. Z legitymacji elektronicznych korzystają obecnie prawie wszystkie uczelnie, ze względu na wygodę takiego rozwiązania.

OFERTA DYDAKTYCZNA UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO UMP

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu w ramach 4 prowadzonych przez siebie wydziałów oferuje ponad 20 kierunków. Uczelnia rozwija współpracę międzynarodową, biorąc udział w programach międzynarodowych Programy Ramowe Unii Europejskiej oraz Erasmus+. UMP jest organem założycielskim 5 szpitali klinicznych w Poznaniu. Wydaje też studenckie, informacyjne oraz specjalistyczne czasopisma m.in. naukowy dwumiesięcznik „Nowiny Lekarskie”. Uniwersytet może poszczycić się licznymi inwestycjami. Są to ośrodki takie jak: Uniwersyteckie Centrum Biologii Medycznej, Centrum Biblioteczno-Kongresowe czy Centrum Symulacji Medycznej.

REKRUTACJA NA UNIWERSYTET MEDYCZNY UMP POZNAŃ

Rekrutacja na studia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego odbywa się przez internet, za pośrednictwem specjalnego systemu przeznaczonego dla kandydatów. Wymagania dla ubiegających się o przyjęcie na studia na UMP oraz cała ścieżka rekrutacyjna opisane są na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego. W celu lepszego zapoznania się z uczelnią, UMP organizuje drzwi otwarte, które odbywają się na wiosnę. Jest to wydarzenie, w trakcie którego osoby zainteresowane studiami w Poznaniu  mogą porozmawiać ze studentami i studentkami uczelni o warunkach studiowania, stypendiach czy życiu studenckim.

LEGITYMACJA ELS NA UMP

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS to system, który weryfikuje tożsamość studenta. Legitymacja wydawana jest po złożeniu odpowiedniego wniosku i uiszczeniu opłaty. ELS upoważnia studentów do korzystania z ustawowych ulg i promocji. Jest ona ważna przez semestr akademicki. Po upływie tego czasu ważności ELS należy prolongować. Jednak, aby legitymacja studencka była ważna i akceptowana musi posiadać specjalną naklejkę ELS. Hologram ELS Poznań otrzymasz na swojej uczelni, podobnie jak studenci innych miast. Pamiętaj, by zgłosić się po nią do dziekanatu.

UNIWERSYTET MEDYCZNY IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU – LEGITYMACJA STUDENCKA ELS UMP, A WSPÓŁPRACA ZE SZPITALAMI KLINICZNYMI

Uniwersytety medyczne to uczelnie, które na całym świecie cieszą się szacunkiem i poważaniem. Nic dziwnego, skoro absolwenci wraz ze zdaniem legitymacji studenckiej ELS zaczynają nowy, ważny rozdział – ratowanie ludzkiego życia. Jedną z takich uczelni jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, którego studenci mają możliwość współpracy z  7 poznańskimi szpitalami klinicznymi. Legitymacja studencka uczelni i hologramy ELS są niezwykle istotnymi elementami wyposażenia studentów. Dlaczego?

KRÓTKA HISTORIA UMP, CZYLI DLACZEGO UNIWERSYTET MEDYCZNY IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU POSTAWIŁ NA HOLOGRAMY NA LEGITYMACJĘ STUDENCKĄ ELS?

Historia Uniwersytetu medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu nierozerwalnie związana jest z Uniwersytetem Poznańskim, który w 1919 roku otworzył możliwości dla rozwoju akademickiej medycyny i farmacji. To dzięki temu podłożu w 1950 roku powstała Akademia Lekarska, przemianowana w marcu 1950 r. na Akademię Medyczną w Poznaniu.       Od tego czasu, aż do dziś, rozwój Akademii, a później Uniwersytetu Medycznego, był niezwykle dynamiczny, mimo przeciwności historycznych. W latach 1956 – 1980 Akademia Medyczna rozwijała potencjał naukowy, kliniczny oraz dydaktyczny. Jako pierwsze w kraju zostały utworzone na poznańskiej Uczelni między innymi: Pracownia Mikroskopii Elektronowej (1956), Ośrodek Izotopowy (1957), Pracownia Sztucznej Nerki (1958), Ośrodek Dietetyki (1959), Klinika Chorób Pasożytniczych (1961), Zakład Rehabilitacji Przemysłowej (1968), Klinika Chirurgii Ręki (1969). Już w tamtych latach posiadanie legitymacji studenckiej tej niezwykłej uczelni było powodem do dumy. Naklejki ELS na legitymację pojawiły się kilka dekad później i były w pewnym sensie symbolem czasu. Coraz więcej uczelni w całej Polsce zdecydowało się bowiem na informatyzację dużej części życia studenckiego. Czym jest zatem legitymacja studencka ELS i hologramy studenckie?

LEGITYMACJA STUDENTA UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU, A OFERTA DYDAKTYCZNA UMP

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pozwala swoim studentom na studiowanie na jednym z czterech wydziałów: Wydziale Lekarskim, Wydziale Medycznym, Wydziale Nauk o Zdrowiu lub Wydziale Farmaceutycznym. Niezależnie od wyboru kierunku (a jest ich wiele, np. Analityka kryminalistyczna i sądowa, analityka medyczna, biotechnologia medyczna, dietetyka, elektroradiologia, farmacja, fizjoterapia, inżynieria farmaceutyczna, kosmetologia, lekarski, lekarsko-dentystyczny, optometria, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, terapia zajęciowa czy zdrowie publiczne), wszystkie zakwalifikowane osoby dostają nie z rąk rektora nie tylko indeks uczelni, ale również takie atrybuty jak legitymacja studencka, naklejka czy plan zajęć. UMP oferuje szeroki wachlarz możliwości toku nauczania: studia jednolite magisterskie, studia I stopnia, studia II stopnia, studia podyplomowe, szkołę doktorską, interdyscyplinarne studia doktoranckie, studia anglojęzyczna praz różnego rodzaju kursy i szkolenia. Hologram studencki uczelni, który nakleja się na legitymację jest jednak czymś, co wyróżnia tylko osoby, które przeszły proces rekrutacji i pozytywnie zakwalifikowały się na studia.

DLA KOGO NAKLEJKA ELS UMP? REKRUTACJA NA UNIWERSYTET MEDYCZNY IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU

Niezależnie od kierunku studiów czy ich rodzaju, rekrutacja na studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu rozpoczyna się od internetowej rejestracji, podczas której przyszli studenci zapoznają się z wymogami władz UMP. Na stronie internetowej uczelni dowiedzieć się można najważniejszych informacji skierowanych dla potencjalnych przyszłych posiadaczy legitymacji studenta tejże uczelni. Wśród najważniejszych zasad, z jakimi powinien zapoznać się każdy kandydat są:

 • zasady rekrutacji,
 • wymagane dokumenty,
 • terminy,
 • opłaty,
 • limity przyjęć,
 • niezbędne badania lekarskie,
 • wzór opisu teczki,
 • przelicznik,
 • progi punktowe,
 • akty prawne,
 • stypendia.

Przyswojenie sobie tych informacji to początek drogi do uzyskania hologramu na legitymację. Czy to jednak jedyna droga? Jeśli planujesz wykorzystywanie naklejki do legitymacji studenckiej do zniżek i ulg ustawowych to owszem. Jeśli jednak chciałbyś posiadać hologram kolekcjonerski, lub uszczęśliwić osobę, która hologramy kolekcjonerskie zbiera, to jest inny sposób – hologramy kolekcjonerskie na legitymacje studencka ELS. Hologram na legitymację studencką to niewielka naklejka, która służy nie tylko studentom, o czym świadczą takie ogłoszenia jak: “naklejki na legitymacje studencką allegro”, “legitymacja studencka kupie”, “legitymacje studenckie”, “hologram legitymacja studencka allegro”, “legitymacja studencka kupno”, “hologram allegro” czy “hologram cena”. Komunikaty takie na ogół pozostają bez odzewu lub znikają z portali ze względu na restrykcje prawne. My mamy zupełnie bezpieczny i legalny sposób w jaki możesz zdobyć hologramy na legitymacje studencką.

NAKLEJKI KOLEKCJONERSKIE UMP – DOSKONAŁA PAMIĄTKA Z UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU

Naklejka na legitymację studencką, czyli inaczej mówiąc hologram na legitymację to niewielki kwadracik opatrzony takimi informacjami jak numer seryjny uczelni oraz data ważności. Naklejka/legitymacja ELS uprawniają posiadacza do korzystania z ulg ustawowych, takich jak tańsze przejazdy komunikacją a niekiedy także zniżki do kina/teatru czy na koncerty. Jeśli jednak nie jesteś studentem i interesuje Cię zakup naklejki kolekcjonerskiej, która trafi do klasera, nie trzeba wracać w uczelniane mury. Na naszej stronie internetowej znajdziesz hologramy ELS z numerami seryjnymi większości polskich uczelni, w tym z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Nasze hologramy kolekcjonerskie nie różnią się niczym od oryginałów poza faktem, że nie są one oficjalnymi hologramami na legitymacje studenckie. Posiadają jednak odpowiednie numery seryjne i daty ważności – archiwalne oraz aktualne – do 31.03.2020.


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!