Skip to main content

Status studenta

Co to jest status studenta?

Status studenta jest to właściwość przypisana określonemu studentowi, która reguluje jego bycie członkiem danej uczelni. Status studenta nabywa się wraz z dniem przyjęcia na studia, a nie jak wskazuje błędne przekonanie, że studentem jest się dopiero wtedy, kiedy w rękach ma się legitymację studencką.

Czy muszę mieć potwierdzony status studenta?

To się po prostu opłaca! Posiadanie statusu studenta nie jest równoznaczne z możliwością korzystania z tegoż statusu. Najbezpieczniejszym potwierdzeniem statusu studenta jest karta ELS z aktualnym hologramem ELS. Noszenie przy sobie dokumentu uprawnia do korzystania z atrakcyjnych zniżek dla studentów, nawet do 50%. Dokument upoważnia do promocyjnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Warszawie i innych dużych miast akademickich. Warto zatem pilnować, aby legitymacja była ważna, to znaczy opatrzona naklejką. Nalepkę na legitymację można nabyć w dziekanacie.

Status studenta – profity z racji bytu

Każdy kto ukończył studia powie, że zdecydowanie lepiej być studentem niż nim nie być. Nauka daje dużo większe perspektywy, poszerza horyzonty. Studentom należą się wspomniane wcześniej zniżki. Oprócz promocji jest wiele instytucji, które przekazują studentom zasiłki i pomoc materialną. Poza tym jest to doskonały czas na rozrywkę i poznawanie nowych ludzi. W ostatnim czasie wśród studentów popularne stało się nietypowe hobby – kolekcjonowanie hologramów, które niewątpliwie kojarzą się ze statusem studenta. Teraz każdy może poczuć się jak pełnoprawny student, uzupełniając swój klaser nalepką ELS.

Hologramy kolekcjonerskie na legitymację studencką – zapraszamy do poznania naszej oferty!