Skip to main content

Studia podyplomowe

Studia podyplomowe to rodzaj toku studiów, który kształci w jednym i określonym kierunku. Są krótsze niż studia licencjackie lub magisterskie. Najczęściej odbywają się w trybie zaocznym. Na studia podyplomowe najczęściej wybierają się osoby, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub brakuje im studenckiej atmosfery. Studia trwają zazwyczaj dwa lata, ale mogą też krócej. Wszystko zależy od uczelni, która proponuje absolwentom ten rodzaj studiowania.

Kto może stać się studentem podyplomowym?

Na studia podyplomowe może iść każdy, kto już ma dyplom studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich. Studia najczęściej są płatne, ale mogą być również finansowane przez pracodawcę lub Unię Europejską. Studia podyplomowe najczęściej wymagają egzaminu końcowego lub pracy pisemnej. Przy rekrutacji na studia nie ma ograniczeń wiekowych, liczy się tylko sylwetka naukowa studenta, który pragnie zdobywać wiedzę. Po ukończeniu studiów dyplomowych student otrzymuje świadectwo, a nie dyplom.

Jak zdobyć legitymację ELS na studiach podyplomowych?

Każdy student, bez względu na to, czy jest na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktoranckich lub podyplomowych dostaje od uczelni legitymację z ważną naklejką. Aby dostać kolejne nalepki, należy zdawać egzaminy w kolejnych semestrach. Po ukończeniu studiów podyplomowych student może zatrzymać legitymację, ale bez możliwości doklejania nowych hologramów. Jeśli jednak chciałby kontynuować zbieranie naklejek jako kolekcjoner, nie ma lepszej możliwości od ich kupienia.

Czy na studiach podyplomowych otrzymuje się legitymację?

Legitymacja studencka nie przysługuje słuchaczom studiów podyplomowych. Potwierdzeniem kontynuowania nauki na uczelni jest zaświadczenie wydawane przez władze uniwersyteckie. Słuchacz studiów podyplomowych nie otrzymuje legitymacji studenckiej i tym samym nie może korzystać z ustawowych zniżek.

Studia podyplomowe różnią się od studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, dlatego słuchacze nie otrzymują legitymacji studenckiej, nie mogą korzystać z ustawowych zniżek. Do ukończenia studiów podyplomowych nie jest konieczne złożenie pracy dyplomowej, ponieważ słuchacze nie otrzymują dodatkowych tytułów naukowych. Studia podyplomowe umożliwiają rozszerzenie wiedzy i zdobycie nowych kwalifikacji z konkretnych dziedzin. Na ten rodzaj studiów zwykle decydują się osoby, które pracują już w zawodzie, a którym zależy na pogłębieniu wiedzy lub awansie zawodowym.

Czy studia podyplomowe uprawniające do zniżek?

Słuchacze studiów podyplomowych nie mogą korzystać z ustawowych zniżek na przejazdy koleją czy komunikacją miejską, ponieważ nie otrzymują legitymacji studenckiej. Zakres studiów oraz prawa słuchacza są regulowane poprzez wewnętrzne regulaminy poszczególnych uczelni wyższych.

Studia podyplomowe nie uprawniają do zniżek, ponieważ słuchacze tego rodzaju studiów nie otrzymują legitymacji studenckiej. Na studia podyplomowych nie jest wymagane złożenie pracy dyplomowej, ponieważ ukończenie studiów nie wiąże się z otrzymaniem dodatkowego tytułu naukowego. Słuchacze studiów podyplomowych nie posiadają przywilejów i prawa do zniżek jak studenci studiów licencjackich, magisterskich czy doktoranckich.

Czy studenci studiów podyplomowych piszą pracę dyplomową?

Studia podyplomowe różnią się od magisterskich i licencjackich, dlatego słuchacz nie jest zobowiązany do napisania i obrony pracy dyplomowej. Oceny na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych są zależne od wyników osiągniętych przez cały okres nauki na uczelni wyższej.

Ukończenie studiów podyplomowych nie wiąże się z otrzymaniem dodatkowego tytułu naukowego, dlatego słuchacze nie są zobowiązani do złożenia i obrony pracy dyplomowej. Studia podyplomowe są dobrym rozwiązaniem dla osób, które pracują w danym zawodzie i chcą podnieść swoje kwalifikacje i ubiegać się o awans.

Jak wyrobić elektroniczną legitymację?

Wyrobienie elektronicznej legitymacji wymaga jedynie wejścia na stronę internetową ose. gov.pl, odnalezienia odpowiedniej placówki edukacyjnej oraz kliknięcie w opcję: zgłoś do mLegitymacji, a także uzupełnienie informacji dotyczących wybranej szkoły.

Wyrobienie mLegitymacji jest możliwe jedynie w przypadku podpisania porozumienia danej szkoły z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Elektroniczna legitymacja, czyli legitymacja w telefonie umożliwia szybką identyfikację danych osobowych oraz uprawnień do korzystania ze zniżek na bilety PKP, PKS, komunikacji miejskiej, ulg w instytucjach kulturalnych, hotelach, pensjonatach, restauracjach oraz prywatnych firmach handlowych, usługowych.

Jakie uprawnienia po studiach podyplomowych?

Studia podyplomowe umożliwiają zdobycie dodatkowej wiedzy z interesującej dziedziny i są idealnym uzupełnieniem studiów pierwszego stopnia. Na studia podyplomowe zwykle decydują się osoby pracujące w wyuczonym zawodzie, którym zależy na pogłębieniu wiedzy i podnoszeniu kwalifikacji.

Studia podyplomowe przeznaczone są dla absolwentów studiów II stopnia i jednolitych studiów magisterskich, którym zależy na poszerzaniu wiedzy i podnoszeniu kwalifikacji z wybranej dziedziny. Wiele osób decyduje się na studia podyplomowe w celu uzyskaniu awansu zawodowego lub zmiany dotychczasowego zatrudnienia. Po studiach podyplomowych nie uzyskuje się dodatkowe tytułu naukowego.

Jaki tytuł po studiach podyplomowych?

Studia podyplomowe pozwalają rozszerzyć wiedzę zdobytą podczas studiów pierwszego stopnia, jednak po ich ukończeniu nie przysługuje dodatkowy tytuł naukowy.

Ukończenie studiów podyplomowych nie wiąże się z otrzymaniem dodatkowego tytułu naukowego. Absolwenci tego rodzaju studiów mają możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych i uzyskania awansu lub zdobycia stanowiska zgodnego z zainteresowaniami. Studia podyplomowe, zwane także uzupełniającymi mogą podjąć osoby, który uzyskały tytył magistra podczas studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich.

Czy studia podyplomowe są studiami wyższymi?

Studia podyplomowe zwane również uzupełniającymi, zwykle są podejmowane przez osoby, które chcą zyskać dodatkową wiedzę z interesującej dziedziny. Ukończenie studiów podyplomowych nie jest jednoznaczne z uzyskaniem wyższego wykształcenia.

Studia podyplomowe, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są dla osób, które ukończyły studia II stopnia lub jednolite studia magisterskie. Studia uzupełniające są wybierane przez absolwentów, którym zależy na rozszerzeniu wiedzy i podnoszeniu kwalifikacji. Ukończone studia podyplomowe nie wiążą się z otrzymaniem dodatkowego tytułu naukowego.

Naklejka ELS 31-03-23 – zobacz nowe hologramy do kolekcji!


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!