Skip to main content

Entomologia

ENTOMOLOGIA – SZCZECIN

Entomologia to badanie owadów. Entomologia programowa była pierwszym tego rodzaju badaniem w Polsce i pozostaje jednym z największych programów w kraju. Program zalicza się do czołówki w kraju, a badania obejmują cały świat i wpływają na ludzkie życie na wielu poziomach, wpływając na szeroki zakres dyscyplin, w tym na ludzi i weterynarię, rolnictwo, różnorodność biologiczną i genomikę.

WARSZAWA CZY GDAŃSK – KIERUNEK ENTOMOLOGIA

Uczelnie w Polsce zapewniają edukację w zakresie nauk biologicznych i środowiskowych, ze szczególnym naciskiem na owady. Entomologie można więc studiować w wielu miastach, takich jak: Warszawa, Gdańsk, Opole, Lublin, Zielona Góra, Chorzów, Bytom. Studenci tego kierunku nie są zafascynowani najbardziej zróżnicowaną grupą zwierząt na Ziemi; rozumieją, że badania entomologiczne mają kluczowe znaczenie dla ludzkiego życia. Na przykład:

  • Wiele poważnych chorób na całym świecie rozprzestrzeniają się owady; znalezienie leków na te choroby wymagać będzie szczegółowego zrozumienia biologii owadów.
  • Wiele procesów fizjologicznych, takich jak systemy neurobiologiczne, można badać łatwiej u owadów niż u ssaków.
  • Owady rozwinęły rozwiązania problemów, które wciąż mylą inżynierów. Badanie funkcjonalnej morfologii owadów pomogło zainspirować lepsze projekty wszystkiego, od robotów po panele słoneczne.

Większość studentów, którzy specjalizują się w tym programie, przechodzi następnie na studia podyplomowe z entomologii lub nauk pokrewnych. Inni uważają, że specjalizacja Entomologia jest dobrym przygotowaniem do kariery medycznej.

Biolog ewolucyjny: Owady należą do najlepiej zbadanych i najbardziej podatnych grup organizmów, w których można badać ewolucję od genetyki muszek owocowych do populacji motyli.
Biolog molekularny: Wiele owadów doskonale nadaje się do badań laboratoryjnych, aby zrozumieć podstawowe pytania z zakresu fizjologii, genetyki i toksykologii.
Entomolog medyczny: znaleźć sposoby zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób przez owady i współpracować z lekarzami w celu opracowania metod leczenia.
Entomolog rolniczy: współpracuj z rolnikami, aby znaleźć sposoby ochrony upraw przed szkodnikami owadowymi, jednocześnie chroniąc owady korzystne.
Taksonomiczny entomolog: przeprowadzaj badania terenowe, aby odkryć nowe owady i ich związki.
Konserwacja Biologia
Entomologia Weterynaryjna
Zintegrowane zarządzanie szkodnikami (IPM)

TO NIE LATA, ALE ZA TO JAK WYGLĄDA. ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS – SZCZECIN

Ważne dokumenty, są dlatego ważne, gdyż można dzięki nim odczytać tożsamość ich właściciela i dowiedzieć się tym samym z kim mamy do czynienia. Inną ważną rzeczą odnośnie dokumentów jest ich zdolność do otwierania różnych drzwi, bez paszportu lub dowodu osobistego nie otworzą się drzwi, np. samolotu. Podobnie jest z ELS, elektroniczna legitymacja studencka służy do identyfikacji osoby, która jest w jej posiadaniu. Każdy student otwiera legitymacją ELS drzwi do wielu pomieszczeń, np. do biblioteki, do stołówki, do hali sportowe, a nawet loguje się przy użyciu ELS w systemie, który zbiera dane na temat obecności i nieobecności na wykładach. ELS umożliwia także sprawdzenie gdzie i kiedy odbędzie się egzamin. Elektroniczna legitymacja studencka ELS, to także zabezpieczenie w postaci hologramu studenckiego ELS. Jest to nalepka studencka na ELS, można ją kupić w sklepie internetowym, który trudni się sprzedażą tego typu hologramów ELS. Nalepka na ELS, czy też jak kto woli naklejka na ELS jest trójwymiarowa i budzi tym samym zachwyt wielu kolekcjonerów. Znaczki pocztowe ustępują miejsca nalepkom studenckim ELS. Dzięki posiadaniu legitymacji studenckiej ELS student ma prawo na zniżki na bilet pkp, zniżki na bilet mzk, zniżki na bilet do teatru, zniżki na bilet do muzeum, zniżki na basen i na targi wystawowe.

Super hologramy studenckie ELS z nową datą 31.03.19 w świetnej cenie!


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!