Skip to main content

Politechnika Opolska – PO

Podstawowe informacje o Politechnice Opolskiej

Politechnika w Opolu powstała w 1996 roku i jest jedną z dziewiętnastu uczelni technicznych w Polsce. Obecnie kształci około 10 tysięcy studentów na siedmiu wydziałach. Studenci mogą wybierać spośród dwudziestu pięciu kierunków. Uczelnia ma charakter państwowy. Oprócz zajęć dydaktycznych PO proponuje studentom również akademiki. Cztery domy studenckie są do dyspozycji studentów. Według rankingów Politechnika Opolska zajmuje siedemnaste miejsce wśród uczelni technicznych w Polsce.

Co zrobić, by dostać się na studia na Politechnice Opolskiej?

By zacząć studiować w Opolu należy wcześniej zapoznać się z informacjami na temat wybranego wydziału i kierunku na stronie internetowej uczelni. Można również zrobić to podczas dni otwartych, które najczęściej są organizowane w marcu. Po tym należy dobrze zdać egzaminy maturalne, by przejść etap rekrutacji. Po zakwalifikowaniu na studia można zacząć swoją przygodę z Politechniką Opolską. Jeśli przyszli studenci przyjechali z innych miast, mogą starać się o miejsce w akademiku. Szukanie pokoju można rozpocząć po wpisaniu na listę studentów.

Kiedy studenci otrzymują swoje legitymacje studenckie?

Każda osoba po wpisaniu na listę studentów otrzymuje swoją legitymację. By móc korzystać z ulg oraz ze zniżek, należy co semestr zbierać naklejki na legitymację, bez nich jest ona nieważna. Jeśli jednak ktoś chciałby rozszerzyć swoją przygodę ze studiowaniem, może zacząć kolekcjonować naklejki z hologramami ELS.

Naklejki na legitymację studencką – kup teraz, zostań kolekcjonerem!