Skip to main content

UEK – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Podstawowe informacje o UEK

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie został założony w 1925 roku. To czyni go drugą najstarszą uczelnią ekonomiczną w Polsce. Obecnie studiuje tam 20 990, co z kolei stawia UEK na pierwszym miejscu jeśli chodzi o liczbę studentów w Polsce. Co do wielkości jest to trzecia uczelnia w Krakowie. Studenci mogą studiować na kierunkach pierwszego, drugiego oraz trzeciego stopnia. Oprócz tego uczelnia ma w swojej ofercie studia podyplomowe oraz MBA.

Co zrobić, by stać się studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie?

By dostać się na ten uniwersytet należy pomyślnie przejść proces rekrutacyjny. Wpływ na niego mają oceny z egzaminów maturalnych oraz inne osiągnięcie naukowe. By dokładnie zapoznać się z zasadami rekrutacji należy odwiedzić stronę internetową szkoły. Można również ją odwiedzić podczas dni otwartych. Kandydaci mogą wybierać kierunki studiów spośród pięciu wydziałów. Uczelnia nie posiada akademika, dlatego osoby spoza Krakowa muszą zastanowić się nad mieszkaniem na czas studiów.

Jak zdobyć legitymację studencką UEK?

Osoby, które próbują dostać się na ten uniwersytet, nie muszą martwić się o swoje legitymacje. Po wpisaniu na listę studentów oraz opłaceniu legitymacji, te trafiają do rąk studentów. Legitymację uprawniają do wielu zniżek oraz ulg w opłatach, np. w komunikacji miejskiej. By jednak w pełni korzystać ze swojej legitymacji, należy co semestr zbierać hologramy ELS, które przykleja się na odwrocie legitymacji. Trzeba pamiętać o tych naklejkach, ponieważ ich ilość jest ograniczona. Gdy się przegapi termin odbioru nalepki, może być ciężko ją dostać. Jedyna możliwość wejścia w posiadanie hologramów, to cele kolekcjonerskie.

Naklejki na legitymację studencką – zobacz cenę i kup nową serię do kolekcji.