Skip to main content

UEK – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Podstawowe informacje o UEK

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie został założony w 1925 roku. To czyni go drugą najstarszą uczelnią ekonomiczną w Polsce. Obecnie studiuje tam 20 990, co z kolei stawia UEK na pierwszym miejscu jeśli chodzi o liczbę studentów w Polsce. Co do wielkości jest to trzecia uczelnia w Krakowie. Studenci mogą studiować na kierunkach pierwszego, drugiego oraz trzeciego stopnia. Oprócz tego uczelnia ma w swojej ofercie studia podyplomowe oraz MBA.

Co zrobić, by stać się studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie?

By dostać się na ten uniwersytet należy pomyślnie przejść proces rekrutacyjny. Wpływ na niego mają oceny z egzaminów maturalnych oraz inne osiągnięcie naukowe. By dokładnie zapoznać się z zasadami rekrutacji należy odwiedzić stronę internetową szkoły. Można również ją odwiedzić podczas dni otwartych. Kandydaci mogą wybierać kierunki studiów spośród pięciu wydziałów. Uczelnia nie posiada akademika, dlatego osoby spoza Krakowa muszą zastanowić się nad mieszkaniem na czas studiów.

Jak zdobyć legitymację studencką UEK?

Osoby, które próbują dostać się na ten uniwersytet, nie muszą martwić się o swoje legitymacje. Po wpisaniu na listę studentów oraz opłaceniu legitymacji, te trafiają do rąk studentów. Legitymację uprawniają do wielu zniżek oraz ulg w opłatach, np. w komunikacji miejskiej. By jednak w pełni korzystać ze swojej legitymacji, należy co semestr zbierać hologramy ELS, które przykleja się na odwrocie legitymacji. Trzeba pamiętać o tych naklejkach, ponieważ ich ilość jest ograniczona. Gdy się przegapi termin odbioru nalepki, może być ciężko ją dostać. Jedyna możliwość wejścia w posiadanie hologramów, to cele kolekcjonerskie.

Naklejki na legitymację studencką – zobacz cenę i kup nową serię do kolekcji.


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!