Skip to main content

Uniwersytet Szczeciński

Podstawowe informacje o Uniwersytecie Szczecińskim

Obecnie jest to największy uniwersytet na Pomorzu Zachodnim. Rozwija się bardzo szybko, co roku wybiera go coraz więcej studentów. Uczelnia kształci od 1985 roku. Obecnie studiuje na niej około 22 tysiące studentów. W swojej ofercie ma studia stacjonarne, zaoczne oraz wieczorowe. Niektóre wydziały również kształcą na studiach podyplomowych. W murach uczelni mieści się 13 wydziałów nauk humanistycznych oraz ścisłych. Uniwersytet Szczeciński może pochwalić się kierunkami, których nie ma na innych uczelniach w Polsce, są to oceanografia oraz mikrobiologia.

Kto może stać się studentem Uniwersytetu Szczecińskiego?

Każdy, kto chce studiować na uczelni w Szczecinie powinien najpierw zapoznać się z zasadami rekrutacji. Można to zrobić na stronie internetowej lub podczas dni otwartych, które odbywają się w marcu. Osoby zdecydowane na studiowanie na tej uczelni mogą wybierać spośród 84 kierunków. Oprócz tego Uniwersytet posiada 1800 miejsc w domach studenckich. Każdy, kto dostał informację o wpisaniu na listę studentów, może ubiegać się o miejsce w jednym z pięciu akademików. Oprócz tego w murach uczelni działają koła naukowe oraz związek sportowy.

Kiedy można zacząć korzystać z ulg i zniżek studenckich?

Każda osoba po wpisaniu na listę studentów oraz opłaceniu legitymacji studenckiej może zacząć korzystać z taryfy ulgowej przysługującej studentom. By to jednak robić przez cały okres studiów, należy pamiętać, by co semestr przyklejać na swoją legitymację nową naklejkę. Równocześnie można zacząć kolekcjonować hologramy ELS.

Hologramy kolekcjonerskie na legitymację studencką – zapraszamy do skorzystania z oferty!