Skip to main content

URz – Uniwersytet Rzeszowski

Podstawowe informacje o Uniwersytecie Rzeszowskim URz

Uniwersytet Rzeszowski jest dość młodą uczelnią, ponieważ istnieje od 2001 roku. Jednak jego historia jest znacznie dłuższa. Uczelnia powstała z połączenia trzech innych. Mimo krótkiego stażu, Uniwersytet jest obecnie największą akademią na południowym-wschodzie Polski. Studiuje na niej ponad szesnaście tysięcy studentów. Mogą wybierać spośród dziesięciu wydziałów, które kształcą w naukach humanistycznych oraz ścisłych. Uczelnia dysponuje także Wydziałem Wychowania Fizycznego.

Kto może studiować na URz Rzeszów?

Na Uniwersytecie w Rzeszowie może studiować każdy, kto pomyślnie przejdzie proces rekrutacji. Kandydaci mogą wybierać spośród czterdziestu kierunków. Na uczelni można studiować dziennie oraz zaocznie. Ponadto, sześć wydziałów ma w swojej ofercie studia doktoranckie. By dowiedzieć się jakie są zasady rekrutacji należy wejść na stronę internetową uczelni. Można również odwiedzić mury Uniwersytetu podczas dni otwartych, które są organizowane w marcu. Szkoła nie posiada akademików, dlatego studenci, którzy przyjeżdżają z daleka muszą pomyśleć o zakwaterowaniu.

Co zrobić, by dostać legitymację URz – Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie odebrać naklejki na legitymacje?

Każdy kandydat po wpisaniu na listę studentów otrzymuje swoją legitymacją studencką. By była cały czas ważna i uprawniała do ulg i zniżek, trzeba co semestr przyklejać na nią naklejki z datami. Nalepki ELS są wydawane najczęściej w dziekanacie. Nowe hologramy na legitymacje studencka els wydawane są co pół roku. By zbierać takie hologramy URz i innych uczelni nie trzeba jednak być studentem. Można zacząć je kolekcjonować.

Naklejki semestralne na legitymację studencką – kup znaczek do kolekcji!