Skip to main content

Legitymacja ISIC

Czym jest legitymacja ISIC?

Skrót ISIC oznacza International Student Identity Card. Karta jest jedyny w swoim rodzaju, gdyż taki dokument potwierdza status studenta na całym świecie. Żadna inna legitymacja studencka nie zapewni nam, że wyjeżdżając za granicę, będziemy mogli korzystać z różnych zniżek i udogodnień dla studentów. Karta może również zawierać w sobie korzystne ubezpieczenie oraz zapewnienie o pokryciu kosztów leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku poza granicami kraju, w którym jesteśmy ubezpieczeni.

Jak długo ważna jest legitymacja ISIC?

Karta ISIC ważna jest do 16 miesięcy. Jest to i tak o wiele dłuższy czas niż w przypadku legitymacji studenckich wydawanych na Wyższych Uczelniach w Polsce, gdyż hologram traci swoją ważność po zakończonym semestrze na studiach.

Co jest potrzebne do założenia międzynarodowej karty studenckiej?

Aby założyć kartę ISIC, należy okazać ważną legitymację studencką oraz aktualne zdjęcie. Stwierdzenie ważności legitymacji studenckiej warunkuje aktualna nalepka ELS, czyli hologram opatrzony datą ważności. Dostępne są już naklejki ważne do 31-10-18, gdyż rozpoczął się semestr letni 2018.

Karta ISIC – czy warto?

Każdy student, który planuje wyjazd poza granice kraju powinien skorzystać z możliwości założenia międzynarodowej. Jest duże udogodnienie i wielka możliwość. Można skorzystać z ofert i zniżek dla studentów nawet w miejscach, gdzie nie honorują legitymacji poszczególnych państw. Dokument z aktualnym hologramem to ogromna szansa dla osób, które na wyjazdach, np. na erasmusie, organizowanym przez UW, UKSW, Politechnikę Warszawską chcą zaoszczędzić pieniądze. Dodatkowo karta zapewnia możliwość ubezpieczenia w korzystnej cenie, całkowicie niewygórowanej dla przeciętnego studenta.

Naklejki do legitymacji studenckiej są już w ofercie – sprawdź!