Skip to main content

Akademik

Kto może zamieszkać w akademiku?

Akademiki, czyli domy studenckie są przeznaczone dla studentów, którzy przyjeżdżają na studia z innych miast i nie mogą mieszkać w swoim domu, właśnie przez odległość. Każdy student, który już wie, że został przyjęty na dany kierunek, może ubiegać się o miejsce w akademiku. Każda uczelnia ma swoje domy akademickie, które pozostają pod jej władzą. Każde większe miasto, na którego obszarze znajdują się uczelnie wyższe są akademiki. Największe miasta w Polsce mogą zaoferować studentom miejsce do zamieszkania. Dostanie miejsca w akademiku zależy od odległości, jaka dzieli dom rodzinny studenta od uczelni oraz dochód, jaki przypada na jedną osobę w jego rodzinie.

Kiedy trzeba zacząć ubiegać się o miejsce w akademiku?

Każda uczelnia ma swój regulamin domów akademickich, więc żeby dowiedzieć się, kiedy trzeba składać dokumenty, by dostać pokój, należy znaleźć informacje na ten temat na stronie internetowej lub podczas dni otwartych. Ilość miejsc jest ograniczona, więc należy dużo wcześniej się tym zainteresować. W Polsce działają 504 domy studenckie, które nie są w stanie zapewnić wszystkim studentom miejsc.

Czy legitymacja studencka jest potrzebna, by dostać miejsce w akademiku?

By dostać miejsce w akademiku należy być wpisanym na listę studentów. Wpis na studia nie jest jednoznaczny z dostaniem legitymacji studenckiej. Student dostanie legitymację, gdy za nią zapłaci. Oznacza to, że studenci mogą starać się o miejsce w akademiku zanim dostaną legitymację studencką. Nim to się stanie, mogą zacząć kolekcjonować hologramy ELS.

Hologramy na els 31.10.2018 – kup teraz i zostań kolekcjonerem!

 


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!