Skip to main content

Darmowe przejazdy komunikacją

Gdzie można skorzystać z darmowej komunikacji?

Komunikacja miejska sprawnie funkcjonuje we wszystkich dużych miastach w Polsce. Obejmuje autobusy miejski, tramwaje, metro w Warszawie oraz pociągi, np. szybką kolej miejską (SKM). Studenci, którzy posiadają legitymację studencką z ważnym hologramem ELS mogą kupować bilety ze zniżkami. Ważne jednak jest, by wiek posiadaczy legitymacji nie przekraczał 26. roku życia.

Kiedy można liczyć na darmowy przejazd komunikacją?

Co roku jest w Polsce obchodzony Dzień Bez Samochodu. Jego data przypada na 22 września. Wtedy komunikacja we wszystkich miastach jest darmowa. Ma to na celu zachęcić pasażerów do jazdy komunikacją miejską oraz zwrócić ich uwagę na ochronę środowiska. W pozostałe dni każdy pasażer musi mieć przy sobie skasowany bilet. Jeśli zostanie sprawdzony przez kontrolera biletów i nie będzie miał przy sobie skasowanego dowodu przejazdu, zostanie mu wystawiony mandat.

Jaki wpływ na darmowe przejazdy komunikacją ma legitymacja studencka?

Każdy student z ważną legitymacją może ubiegać się o zniżki przy zakupie biletów komunikacji miejskiej. Poza tym, legitymacja studencka może jednocześnie być kartą miejską. W niektórych miastach legitymacja może uprawniać do darmowych przejazdów, jednak w większości miast, zwłaszcza tych dużych, opłaty są obowiązkowe. Jednak brak możliwości darmowych przejazdów nie oznacza, że student lub absolwent musi zrezygnować z kolekcjonowania hologramów ELS, czyli naklejek na legitymację studencką.

Kup teraz naklejkę na legitymację studencką i dołącz do grona kolekcjonerów!