Skip to main content

Gliwice: Politechnika Śląska

POLITECHNIKA ŚLĄSKA W GLIWICACH

Politechnika Ślaska hologramy Els kolekcjonerskie

POLITECHNIKA ŚLĄSKA PŚ – GLIWICE

Politechnika Śląska w Gliwicach to  jedna z największych w Polsce publiczna wyższa uczelnia techniczna w Gliwicach. Powstała w 1945 roku, jest więc najstarszą uczelnią techniczną w regionie. W rankingu szkół wyższych “Perspektyw” Politechnika Śląska zajęła 4. miejsce wśród uczelni technicznych w Polsce oraz 9. miejsce spośród wszystkich uczelni akademickich w Polsce. W skład uczelni wchodzi 13 wydziałów, kolegium oraz centra naukowo-dydaktyczne: Centrum Kształcenia Inżynierów w Rybniku, Centrum Badań i Kształcenia Specjalistów Transportu Kolejowego oraz Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie na Politechnice Śląskiej w Gliwicach kształci się ponad 21 tysięcy studentów.

CO OFERUJE POLITECHNIKA ŚLĄSKA W GLIWICACH?

Politechnika Śląska oferuje możliwość studiowania prawie 60 kierunków studiów i blisko 200 specjalności z zakresu działalności inżynierskiej. Poza naukami technicznymi w katalogu kierunków znajdziemy pozycje takie jak: administracja, analityka biznesowa, filologia czy pedagogika. Na Politechnice Śląskiej kształceni są studenci w ramach studiów pierwszego i  drugiego stopnia oraz studiów doktoranckich i podyplomowych. Oferowanych jest 11 kierunków w języku angielskim. Na uczelni funkcjonuje ponad 170 kół naukowych takich jak: Silesian Greenpower, Smart Power, High Flyers czy Concrete. Dzięki współpracy międzynarodowej studenci mogą odbyć zagraniczne wyjazdy stypendialne. Według raportu firmy Sedlak & Sedlak wynika, że co dwunasty prezes w Polsce ukończył studia na Politechnice Śląskiej.

REKRUTACJA NA POLITECHNICE ŚLĄSKIEJ

Rekrutacja na Politechnikę Śląską (PŚ) odbywa się przez internet. Cały proces rekrutacyjny szczegółowo opisany jest na stronie internetowej uczelni. Można się tam zapoznać z harmonogramem i instrukcjami rekrutacji a także z dostępnymi kierunkami. Kwalifikacja na studia odbywa się głównie na podstawie wyników egzaminu maturalnego z przedmiotów w zależności od wybranego kierunku.

ELS – ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA, HOLOGRAMY NA LEGITYMACJE

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS to system, który potwierdza tożsamość i status studenta. Legitymację ELS otrzymuje każdy po zakwalifikowaniu się na studia i uiszczeniu odpowiedniej opłaty.  Legitymacja upoważnia studenta do korzystania z ulg i rabatów studenckich. Może pełnić też funkcję karty bibliotecznej i karty miejskiej. Legitymacja ważna jest przez semestr. Aby ja przedłużyć należy udać się do dziekanatu po nowy hologram na legitymację. Hologramy PŚ wydawane są studentom dwa razy w roku, raz na każdy semestr.

W GLIWICACH NA POLITECHNICE ŚLĄSKIEJ (PŚ) TEZ JEST CO ROBIĆ! ZADBAJ O LEGITYMACJĘ STUDENCKĄ ELS I HOLOGRAM NA LEGITYMACJĘ

Politechnika Śląska to największa uczelnia w regionie. Jej legitymacje studenckie są obiektem pożądania osób o ścisłych umysłach w całym kraju. Co umożliwia legitymacja studencka? Kupno zniżkowych biletów na koleje lokalne i ogólnokrajowe, wyrobienie karty Euro 26, a także ulgowe bilety do kina. Te atrakcje są dostępne dla wszystkich studentów niezależnie od tego, jaki hologram uczelni mają w legitymacji. Jednak są i takie imprezy, na które wstęp mają tylko studenci konkretnych wydziałów lub posiadacze hologramu na legitymację studencką Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Naklejka-hologram studencki 2020 czy 2019 r. zdradzi wtedy, z jakiej uczelni jest dana osoba.

PO CO HOLOGRAMY NA LEGITYMACJĘ STUDENTA PŚ (POLITECHNIKI W GLIWICACH)?

Legitymacja studencka ELS to w Polsce owoc ostatnich kilkunastu lat. W 2006 roku plastikowa karta i naklejki do legitymacji studenckiej zastąpiły papierowe dokumenty. Na zmianę był już najwyższy czas, bo poprzednicy hologramów-naklejek byli zawodni. Papierowe legitymacje darły się w praniu, pieczątki były zmywane deszczem, a napisy blakły i rozmazywały się. Już po kilku latach korzystania takie dokumenty były często nieczytelne. Zmieniła to karta ELS z hologramem. Cena jej wyrobienia nadal jest niska, jednak dla studenta to duże korzyści. Poręczne naklejki studenckie zamiast rozmazujących się pieczątek, jednolite wzory hologramów ELS i trwałość liczona w dziesiątkach lat – to tylko niektóre plusy. Tak wygląda legitymacja studenta Uniwersytetu w Katowicach i innych miastach.

OPINIE O HOLOGRAMACH KOLEKCJONERSKICH POLITECHNIKI NA ŚLĄSKU (PŚ GLIWICE)

Tak,jak istnieją repliki znaczków wydanych z okazji ważnych wydarzeń czy medali, tak samo można kupić hologramy na legitymację studencką. Brak oczywiście samych ofert kupna legitymacji studenckiej, bo nie jest to zgodne z prawem. Chodzi jedynie o kolekcjonerskie hologramy UŚ, które można mieć na zeszycie czy portfelu, by odróżniać się od osób, które nie miały szczęścia studiować na Politechnice Śląskiej. Hologram i legitymacja kolekcjonerska mogą być częścią dzieł artystycznych lub prezentem dla kogoś, kto tęskni za czasami studenckimi.

NAKLEJKA – HOLOGRAM: JAK TO WYGLĄDA NA PŚ (POLITECHNICE ŚLĄSKIEJ) W GLIWICACH W 2020 I 2021 R.?

Wzory hologramów na legitymację studencką są jednolite dla wszystkich uczelni. Ale tylko pozornie! Wprawne oko dostrzeże, że pod pewnymi względami hologram do legitymacji studenckiej UŚ różni się od tego z UW czy innej uczelni. Czym? Naklejki ELS posiadają numery seryjne – różne dla każdej uczelni. Hologram legitymacji studenckiej Śląskiej Politechniki różni się więc od zwykłej tęczowej naklejki na legitymację z orłem. Hologramy na legitymację studencką na Allegro są różnej jakości, dlatego warto wybierać świadomie przed kupnem. Legitymacja studencka , nawet taka stworzona w ramach dowcipu czy na konkurs, też może wyglądać ładnie! Zobacz ceny hologramów i zdecyduj, czy wolisz hologram z Allegro, czy profesjonalny produkt wysokiej jakości. na naszej stronie znajdziesz oryginalne hologramy kolekcjonerskie na legitymacje studencka els.


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!