Skip to main content

Kraków: główne kierunki studiów

Studia i uczelnie w Krakowie

Kraków jest prekursorem uczelnianym w Polsce z racji tego, że to właśnie w tym mieście powstał pierwszy uniwersytet w naszym kraju – Uniwersytet Jagielloński. UJ został założony w 1364 roku. Jednak w dzisiejszych czasach oprócz Uniwersytetu Jagiellońskiego w mieście smoka znajduję się wiele innych, wspaniałych uczelni państwowych. Wśród nich można wymienić: Politechnikę Krakowską im. Tadeusza Kościuszki; Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica; Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja; Akademia IGNATIANUM; Akademia Muzyczna; Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki; Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha; Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna.

Uniwersytet Jagielloński – ELS

Chyba każdy student w Polsce w głębi serca marzy o tym, aby na jego legitymacji studenckiej z aktualnym hologramem ELS widniał napisał Uniwersytet Jagielloński. Przynależność do tej uczelni jest wielkim prestiżem, a ukończenie studiów na UJ jest gwarancją sukcesu w życiu. Początki uczelni sięgają XIV wieku. Warto pamiętać, że głównym założycielem i fundatorem był Kazimierz III Wielki. Dynastia Jagiellonów również szczodrze wspomagała uczelnie, przyczyniła się do jego rozbudowy. Dlatego od nazwy dynastii wzięła się nazwa uniwersytetu. Cała uczelnia cieszy się niezwykłą historią. Jej kampusy mają nadal królewski wygląd i wyglądają raczej jak zamki, nie budynki szkolne. Na UJ zatrudniani są najlepsi profesorowie. Te wszystkie czynniki składają się na to, że jest to najbardziej oblegany uniwersytet w Polsce i każdy chce tam studiować.

Legitymacja studencka w krakowskich uczelniach

Studiowanie na UJ oraz innych, a także na innych krakowskich uczelniach niskie za sobą pozauczelniane korzyści. Jak dobrze wiadomo studenci w wielu restauracjach, sklepach czy klubach mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek. Jednak w takich przypadkach trzeba potwierdzić swój status studenta. Najprostszym i najwygodniejszym sposobem na to, aby udowodnić fakt bycia studentem jest noszenie przy sobie aktualnego legitymacji studenckiej z najnowszym hologramem ELS. Taką naklejkę na legitymację dostaje się w dziekanacie po zakończonym semestrze. Jest jednak również inny sposób na zdobycie wlepki semestralnej. Można zamówić ją przez całkowicie legalne strony internetowe. Sprawdź sam.

31.10.18 nalepka studencka – kup teraz do kolekcji!


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!