Skip to main content

Papierowa legitymacja studencka

Jak wygląda papierowa legitymacja studenta?

Niewielu rozpoczynających swoją przygodę naukową studentów pamięta, jak wygląda papierowa legitymacja studencka. W Polsce jest niewiele uczelni, które takimi jeszcze się posługują. Między tradycyjnymi uczelniami jest Wyższy Instytut Teologiczny w Częstochowie, który nie inwestuje w nowe rozwiązania z powodu ciągle obniżającego się zainteresowania studiami teologicznymi. Papierowa legitymacja studencka ma formę malutkiej książeczki. Wewnątrz niej znajduje się miejsce na zdjęcie, imię i nazwisko studenta, miejsca urodzenia, miejsce zamieszkania, jego własnoręczny podpis oraz numer albumu. Nazwa uczelni zawarta jest na pieczątce. Co ciekawe papierowa wersja legitymacji nie posiada miejsca na hologramy, a okienka na małą pieczątkę, potwierdzającą ważność legitymacji studenckiej.  

Legitymacja papierowa a ELS – różnice

Znaczącą różnicą między tymi wersjami legitymacji jest sposób potwierdzania ważności dokumentu. Wersja papierowa ma pieczątki, a elektroniczna ma specjalne naklejki ELS. Unowocześniona wersja jest zdecydowanie bardziej bezpieczna, gdyż trójwymiarowej nalepki nie da się podrobić. Przechowywanie nowszej wersji jest również bezpieczniejsze, ze względu na sposób wykonania. Bardzo trudno zniszczyć plastikową kartę, a papierowy zeszyt wystarczy zalać, by była konieczna wymiana. ELS idealnie mieści się do portfela i komponuje się z pozostałymi dokumentami: dowodem osobistym czy prawem jazdy, gdyż w wielkości są takie same.

Naklejki na legitymację studencką – kolekcjonerskie hologramy  – zobacz zdjęcia i spraw sobie nowy hologram do kolekcji!