Skip to main content

Uniwersytet Wrocławski

Podstawowe informacje o Uniwersytecie Wrocławskim

Uniwersytet Wrocławski to jedna z osiemnastu uczelni w Polsce, która zajmuje się kształceniem studentów w sposób klasyczny. Oznacza to, że może zaproponować kierunki humanistyczne oraz ścisłe. Uniwersytet powstał w 1702 roku, ale dopiero w 1945 roku stał się polską uczelnią. Tradycji uniwersytetu należy szukać w niemieckich uczelniach. Obecnie studiuje na nim około 26 tysięcy studentów na studiach stacjonarnych, zaocznych oraz wieczorowych.

Co zrobić, by studiować na Uniwersytecie Wrocławskim?

Uczelnia we Wrocławiu proponuje kandydatom 46 kierunków na 10 wydziałach. Są to kierunki humanistyczne oraz ścisłe, jednak tych humanistycznych jest więcej. Kandydaci zainteresowani studiami powinni zapoznać się z informacjami na temat rekrutacji na stronie internetowej uczelni. Można również wybrać się na dni otwarte, które zwykle odbywają się w marcu. Oprócz tego, kandydaci mogą starać się o miejsce w domu studenckim, Uniwersytet Wrocławski ma sześć akademików. O miejsce w jednym z nich można ubiegać się po wpisaniu na listę studentów.

Kiedy studenci otrzymują legitymację studencką?

Aby cieszyć się ze statusu studenta trzeba najpierw zostać wpisanym na listę studentów. Po opłaceniu legitymacji studenckiej, każdy dostaje swój dokument z pierwszą naklejką ELS. By legitymacja cały czas była aktywna oraz by uprawniała do ulg i zniżek, studenci muszą pamiętać o zbieraniu nalepek ELS, które są wydawane co semestr. Jeśli ktoś chciałby powiększyć ilość swoich naklejek, może zająć się ich kolekcjonowaniem.

Naklejka kolekcjonerska na legitymację studencką – zobacz ofertę i kup teraz!